A visszacsatolt Felvidék és Ruténföld címtára. A visszacsatolt területek közigazgatási térképével. Szerk.: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1939., Stud/Statisztikai Tudósító, (Pesti Lloyd-ny.) 549+3 p.+1(a kötet végén, 8 térképből álló térkép-melléklet) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, és javított kötéssel. Térképekkel együtt rendkívül ritka!
Bontz József: Keszthely város monográfiája. (Balaton) (Megjelent Magyarország ezredéves fennállásának emlékére.) Keszthely, 1896, Farkas János ny. 490,[4]p., 4t. (1 kihajtható: a Festetics család leszármazási táblázata). Szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált. Bontz József (1860-1934), kanonok, pápai kamarás. 1889-től Keszthelyen káplán, majd 1925 után veszprémi kanonok. Cikkei a Balatonvidék és a Magyarország c. lapokban jelentek meg. Tételünk, a szerző főműve. Kiadói, dúsan aranyozott vászonkötésben, a kötéstáblán Keszthely festett látképével, festett lapszélekkel. 23,3 cm
[Kelemen Imre (1745-1819)] Emericus Kelemen: Institutiones juris privati Hungarici, quas nobilis juventutis Hungariae usibus conscripsit Emericus Kelemen. [Magyar hazai polgári magános törvényről írt tanítások.] Liber I-III. Liber I.: De Personis. Liber II. Volumen I-II.: De Rebus. Liber III.: De Actionibus. Pestini, 1814, Typis Joannis Thom. Trattner, 1 (szerző portréja, rézmetszetű címkép) t. + XVI + 516 p.+ 2 (kihajtható tábla) t.; 2+[523]-1027+5 p.+1 (rézmetszetű térkép) t.+2+[1031]-1294+4 p.; 410+8 p. Az I. és II. kötetek 1., a III. kötet 2. kiadás. Latin nyelven. Hozzá tartozik: Historia juris hungarici privati, documentis, ac testimoniis illustrata, quam elucubratus est nobilis hungarus zaladiensis - -. Budae, 1818, Typis Regiae Scientiarum Univer. Hungariae, 1 (szerző portréja, rézmetszetű címkép) t. + VII+1+512+14 p. Latin nyelven. Egyetlen kiadás! Egységes átkötött modern félvászon-kötés, a gerincen aranyozott felirattal és számozással, foltos lapokkal, az I. kötet címképe sérült, a felső sarkán kis hiánnyal, a címlapon kis lyukkal, a címlapot követő lap (III/IV) sarkán hiánnyal, a II. kötet utolsó lapján és a hátsó szennylapon lyukkal, a III. kötet címlapján bélyegzésekkel.
Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol és novellaris articulusokbol áll. Mostan újabban, minden haza-fiaknak hasznokra ki-botsáttatott. Első könyv. Approbata constitutiok. Approbatae constitutiones regni Transylvaniae & Patrium Hungaruae eidem annexarum. Claudiopoli, 1815. Typ. Lycei Regii.; Második könyv. Compilata Constitutiok. Compilatae Constitutiones Regni Transilvaniae & Partium Hungariae eidem annexarum. Claudiopoli, 1815. Typ. Lycei Regii. Approbata, Compilata Constitutióknak mutató táblája melyet a nemes hazának használására készített és ajánlott étfalvi Halmágyi István, az Erdélyi Nagy Fejedelemség ... titoknokja Kolosvárt 1815 4+3 sztl.+280+2 p.;3 sztl. lev.+118 p.;1 sztl. lev.+90 p.. Magyar és latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott gerinccel
Horner, Susan: Hungary and Its Revolutions from the Earliest Period to the Nineteenth Century. With a Memoir of Louis Kossuth. By E. O. S. London, 1854. Henry G. Bohn. 1t. (Kossuth acélmetszetű mellképe)+XX+556p. Díszesen aranyozott, bőrkötésben. Sérült gerinccel. Márványozott lapszélekkel. Hozzá: Kossuth Lajos autográf ALÁÍRÁSA kivágáson!
Vargyas Endre: Magyar szabadságharcz története 1848-49-ben. Első kiadás! Pesten, 1869. Heckenest Gusztáv. 1 t. (Kossuth fametszetes portréja), metszett díszcímlap, 467 l. Szövegközti és egészoldalas kihajtható fametszetű képekkel gazdagon illusztrálva. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben.
1895 1848-49 Történelmi Lapok. IV. évf. Szerk.: Kuszkó István. Kolozsvár, 1895,"Közművelődés",VIII+ 205+1 p. Teljes évfolyam. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány kijáró lappal, néhány lapszélen szakadással, egy lap szélén hiánnyal. Ritka!
Székely Sándor: Világtörténetek tanulók és olvasók számára útmutatóul. I-II. kötet. I. kötet: Világtörténetek Krisztus előtt. II. kötet: Világtörténetek Krisztus után. Dittmár szerint írta ar[anyos]rákosi - -. Kolozsvártt, 1844, Nyomtatott az Ev. Ref. Főiskola betűivel Ifj. Tilsch János által, 4+151+1 p.+1 (a II. kötet elülső borítója) sztl.lev. + 4+146+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a táblák belsején a papírok és a szennylapok pótoltak, az I. kötet címlapja foltos, kissé foltos lapokkal, néhány lapszéli bejegyzéssel, az I. kötet címlapjának belsején névbejegyzéssel. Rendkívül ritka! Aukción nem szerepelt és az Országos Széchenyi Könyvtár katalógusában se szerepel. Aranyosrákosi Székely Sándor (1797-1852) író, unitárius lelkész, erdélyi magyar unitárius püspök 1845-től haláláig.
Somogyi Zsigmond, medgyesi: Magyarország főispánjainak története. 1000-1903. Szerkeszté: ~. Bp., 1902. Ifj. Kellner Ernő ny. (8)+256p.+53t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza fűzés, gerincen kis sérüléssel, néhány lapon folttal. dr Prém József (1850-1910). Az író részére DEDIKÁLT példány. A kötet az akkori 63 vármegye főispánjait ismerteti az intézmény kezdetétől, illetve az adott vármegye keletkezésétől, az éppen hivatalban lévő főispán fényképével illusztrálva. Nagyon ritka!