12544.
Closed 417. Online auction
Historical documents, manuscripts
20 000 HUF
cca 1918-26 Dalman (Dallmann) József (1844 v. 45-?), bakonysárkányi nyugalmazott plébános kéziratos feljegyzései 198 számozott, sűrűn beírt oldalon, "Beteg vagy?" címmel, elsősorban gyógynövényekről és azok alkalmazásáról, betegségekről, hagyományos gyógymódokról stb. Félvászon kötés, sérült gerinccel.és kopott borítóval, helyenként lap széli foltokkal.