Tétel

12 000 HUF

13

Description:

1861 A Vasárnapi Ujság teljes 1861. évi, nyolcadik évfolyama egybekötve (1.-52. sz.), egy szám hiányzik (35. sz.) Szerk.: Pákh Albert, Jókai Mór. Kiadó tulajdonos: Heckenast Gusztáv. Pest, 1861,Landerer és Heckenast, (4)+620 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal, hírekkel, érdekes írásokkal. Széchényi István emlékére készült egészoldalas illusztrációval (Emléklap az 1860. évről), valamint Kölcsey Ferenc: Hymnus c. versével, címeres, díszesen illusztrált lapon. Erősen sérült félvászon-kötésben, hiányzó gerinccel, a borító kopott, a 614. oldaltól a hátsó kötéstábla és 3 lap levált (615-620), benne több lapon szakadással, sérüléssel, egy lap sérült, hiányos (273/274), egy lap kettészakadt (363/364.), a 408-421. oldalak között hiányzó lapokkal (35. sz.), pár lap kijár és a szélein szakadásokkal, sérülésekkel (146-151,230-235, 615-618), benne pár kissé foltos lappal is, az elülső szennylap kijár és kissé hiányos.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras