Tétel

12 000 HUF

14

Description:

Karinthy Frigyes 16 műve, első kiadások: Lepketánc. Fantasztikum egy felvonásban. Bp.,[1927],Athenaeum, 56 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.; Karinthy Frigyes: Krisztus és Barabbás. (Háború és béke.) A borító rajza Végh Gusztáv (1889-1973) munkája. Bp., 1918, Dick Manó, 155+3 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, szakadt borítóval.; Karinthy Frigyes-Emőd Tamás: A vándor katona. Ünnepesti történet. Modern Könyvtár. 439-440. Bp.,[1915], Athenaeum, 33+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.; Írta... Színházi karikatúrák. Bp.,[1924],Kultura, 93+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben,szakadt borítóval.; Aki utoljára nevet. (x2.) Bp., 1916, Galántai Gyula, 61+3 p Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, kissé sérült, javított gerinccel és korabeli kissé szakadt kartonált papírkötésben.; Visszakérem az iskolapénzt. Bp., 1922, Franklin, 83+1 p. Első kiadás. Kiadói szakadt papírkötés.; A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Modern Könyvtár 460-461. Bp.,(1915),Athenaeum, 1 t.+47 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított geirnccel.; Az emberke tragédiája. Madách Imrike után istenkéről, Ádámkáról, és Luci Ferkóról. A versikéket írta: - -. Ascher Oszkár utószavával. Bp.,1946,Új Idők, 42 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval. Posthumus első kiadás! A csonkán fennmaradt kézirat kiegészítő részeit Karinthy Ferenc írta.; Utazás a koponyám körül. Bp., [1936],Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.; Ne bántsuk egymást. (Ujabb tréfák.) Bp., 1921, Pallas, 216 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.; Ballada a néma férfiakról. Modern könyvtár. Bp.,[1912], Athenaeum, 30+1 p. Első kiadás. Átkötött kartonált papírkötés.; Hasműtét. Novellák. Bp.,(1933),Athenaeum, 185+3 p. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés.; Karinthy Frigyes: Utazás Faremidóba. (Gulliver ötödik útja.) Bp., 1916, Athenaeum, 126 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.; Heuréka. A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1927], Singer és Wolfner, 186 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.; "Ki kérdezett...?" (Címszavak a nagy enciklopédiához.) A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1926], Singer és Wolfner, 217+3 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.;

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras