Tétel

4 000 HUF

Description:

Kemény Simon: Így életem világom. [Versek.] Bp., 1922, Athenaeum, 88 p.+ 8 t. (litográfiák). "Ebből a könyvből százhúsz számozott, illusztrált példány készült a legfinomabb simitott könyvpapirosra nyomtatva az Athenaeum Rt. nyomdájának betűivel. Az eredeti litográfiákat Basch Andor, Herman Lipót, Iványi Grünwald Béla, Prihoda István, Pólya Tibor, Rudnay Gyula, Szőnyi István és Zádor István rajzolta. A fedőlap ovális címírását Kozma Lajos készítette." Első kiadás. Számozatlan, de a szerző saját kezű aláírásával ellátott példány. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordás félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás gyerekfirkákkal.

Share:

Photo of the item taken by : ra