Tétel

Catalogue number:

15078.
Closed 30. Major auction
Books: History

6 000 HUF

Description:

[Schematismus 1843.]: Annus communis a nativitate Salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXLIII. Dierum 365. Sylo Gregoriano et Juliano deductus sive Calendarium in usum ecclesiae r. catholicae. Budae,1843,Reg. Univerist. Hungariae, XIII p.+ 16 sztl. lev. Schematismus inclyti regni hungariae partiumque eidem adnexarum. Pro anno 1843. Budae,1843, Reg. Scient. Universitatis Hungariae, 433 p. Schematismus Literarius seu nomina eorum, qui per Regnum Hungariae et provincias eidem adnexas rem litterariam procurant. Anno MDCCCXLIII. Budae,1843, Reg. Scient. Universitatis Hungariae, 101 p. Latin nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón koronás címer ábrázolással, kissé kopottas borítóval, egy sarkán javításnyomokkal, egy sarka kissé sérült, de belül jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor