https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Religion

Number of items: 8

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Szathmárnémeti Mihály: Halotti centuria az az 100 halotti predikációk. Kolosvárott, 1683. Újrakötve, korabeli félbőr kötésben. A gerinc sérült, lapszélek visszavágva, a címlap hiányzik, az 1., 9., 11. lap sérült, az első néhány oldalon ceruzás jelzések, az előzéklapokon az egykori tulajdonos tollas bejegyzései láthatók
1
11365.

Szathmárnémeti Mihály: Halotti centuria az az 100 halotti predikációk. Kolosvárott, 1683. Újrakötve, korabeli félbőr kötésben. A gerinc sérült, lapszélek visszavágva, a címlap hiányzik, az 1., 9., 11. lap sérült, az első néhány oldalon ceruzás jelzések, az előzéklapokon az egykori tulajdonos tollas bejegyzései láthatók

 
The item is not available
Starting price:
60 000 HUF
162,60
EUR
,
187,50
USD
Number of bids:
0
 
Szőnyi N[agy] István: Mártyrok coronája, melly az Evangeliomi igaz vallásban álhatatossaknak, és a Mártyromság szenvedésben diadalmassaknak, fejekben Liliom szinü szép gyémántokkal, s' Rosa szinü drága rubintokkal, fénlik: (tudni illik,) olly idvességes könyvecske: mellyben miképpen kellessék a' Szenteknek a Kristus vallásában meg-maradni, az üldözésben magokat viselni, a számkivetést, tömlöczöt szenvedni s a Mártyromságban gyõzedelmeskedni? világossan meg-mutattya--. Norinbergában (Nürnberg), 1727, k.n. Korabeli egészbőr kötésben (a kötés kissé viseltes, az előzéklapon és címlapon a korábbi tulajdonosok bejegyzése és pecsétje látható)
1
11366.

Szőnyi N[agy] István: Mártyrok coronája, melly az Evangeliomi igaz vallásban álhatatossaknak, és a Mártyromság szenvedésben diadalmassaknak, fejekben Liliom szinü szép gyémántokkal, s' Rosa szinü drága rubintokkal, fénlik: (tudni illik,) olly idvességes könyvecske: mellyben miképpen kellessék a' Szenteknek a Kristus vallásában meg-maradni, az üldözésben magokat viselni, a számkivetést, tömlöczöt szenvedni s a Mártyromságban gyõzedelmeskedni? világossan meg-mutattya--. Norinbergában (Nürnberg), 1727, k.n. Korabeli egészbőr kötésben (a kötés kissé viseltes, az előzéklapon és címlapon a korábbi tulajdonosok bejegyzése és pecsétje látható)

 
Sold
Starting price:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Number of bids:
1
 
Gerely József: A Miatyánk könyve A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv. Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. (ebből 7 képtábla, feliratozott hártyapapírral.) Folio. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. (gerincén hibákkal, belül szép állapotban). Ritka! 40x52 cm
1
11367.

Gerely József: A Miatyánk könyve
A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv.
Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. (ebből 7 képtábla, feliratozott hártyapapírral.) Folio.
Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. (gerincén hibákkal, belül szép állapotban). Ritka! 40x52 cm

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Number of bids:
0
 
P.F. Kosztolány Sándor: Egész esztendö-béli vasarnapokra intéztetett szent beszédek, mellyeket egybe-szedegetett, élö nyelvével mondogatott, és a' Katolika Magyar Nemzetnek Lelki hasznára ki-botsátott --. Második rész. Pünköstöl Adventig. Posonyban és Pesten, 1794, füskuti Landerer Mihály' költségével és betüivel. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, a kötéstábla kissé kopottas
1
11368.

P.F. Kosztolány Sándor: Egész esztendö-béli vasarnapokra intéztetett szent beszédek, mellyeket egybe-szedegetett, élö nyelvével mondogatott, és a' Katolika Magyar Nemzetnek Lelki hasznára ki-botsátott --. Második rész. Pünköstöl Adventig. Posonyban és Pesten, 1794, füskuti Landerer Mihály' költségével és betüivel. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, a kötéstábla kissé kopottas

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
 
Szélessy Pál: Huszon-három válogatott prédikátziók mellyeket sátoros ünnepek alkalmatosságával,... nem külömben a Magyar Országi Reformáta Eklesiának nemzeti gyűlésekor mondott .... Pesten és Posonyban, Patzkó Ferenz József. 1792. 552p. Korabeli megviselt papírkötésben
1
11369.

Szélessy Pál: Huszon-három válogatott prédikátziók mellyeket sátoros ünnepek alkalmatosságával,... nem külömben a Magyar Országi Reformáta Eklesiának nemzeti gyűlésekor mondott ....
Pesten és Posonyban, Patzkó Ferenz József. 1792. 552p. Korabeli megviselt papírkötésben

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
1
 
Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az Ó és Új Testamentomra mútató tábla, Mellyben az Ó és Új Testamentomi írásokban meg-írt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal-is az A-B-C-nek rendi szerént fel-találtatnak... a maga kőltségén ki-adta Szerentsi Nagy István. Első darab A-I. Győrben, 1788, Streibig Jó'sef betűivel. Korabeli, kissé kopottas félbőr kötésben
1
11370.

Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az Ó és Új Testamentomra mútató tábla, Mellyben az Ó és Új Testamentomi írásokban meg-írt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal-is az A-B-C-nek rendi szerént fel-találtatnak... a maga kőltségén ki-adta Szerentsi Nagy István. Első darab A-I. Győrben, 1788, Streibig Jó'sef betűivel. Korabeli, kissé kopottas félbőr kötésben

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
J. Georgio Altmann: Observationes philologico-criticae in libros Novi Testamenti... III. Bern 1740. Wagner & Müller. 748p. Megviselt agészbőr kötésben / In tattered leather binding
1
11371.

J. Georgio Altmann: Observationes philologico-criticae in libros Novi Testamenti... III. Bern 1740. Wagner & Müller. 748p. Megviselt agészbőr kötésben / In tattered leather binding

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
0
 
Schott, Heinrich August: Novum Testamentum Graece et Latine... I.-II. kötet. Lipsiae, 1809. 403p. + 563p. Két kihajtható térképpel. Korabeli kissé piszkos papírkötésben / with 2 maps in cartboard binding
1
11372.

Schott, Heinrich August: Novum Testamentum Graece et Latine... I.-II. kötet. Lipsiae, 1809. 403p. + 563p. Két kihajtható térképpel. Korabeli kissé piszkos papírkötésben / with 2 maps in cartboard binding

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment