Tétel

60 000 HUF

Description:

Ortvay Tivadar: Pozsony város története I.-IV. köt. (7 kötetben, teljes!) Pozsony, 1892-1912. Pozsonyi Első Takarékpénztár (Stampfel.)
I. A legrégibb időktől az Árpádházi királyok kihalásáig. 384p. 38 szövegközti és egész oldalas képpel.
II/1. rész. A város középkori topográfiája, 1300-1526. 451p. 54 szövegközti képpel.
II/2. rész. A város középkori jogszervezete, 1300-1526. 528p. 29 szövegközti és egész oldalas képpel.
II/3. rész. A város középkori háztartása, 1300-1526. 412p térképmell. Szövegközti és egész oldalas képekkel.
II/4. rész. A városlakósság családi, anyagi, értelmi és valláserkölcsi élete, 1300-1526. 515p.
III. Mellékletek Pozsony 1300-1526. évi történetéhez. 456p. 64 szövegközti és egész oldalas ábrával, hasonmással.
IV. Első rész: A város politikai szereplése a XVI-ik század első felében, a mohácsi vésztől I. Ferdinánd király haláláig 1327-1564. 446p.
Eredeti papírkötésben, egységes, hiánytalan sorozat. Kompletten nagyon ritka!

Share:

Photo of the item taken by : Sys