10032.
39. Gelaufene Gross-Auktion
Klassische Gemälde und Grafiken
140 000 HUF
Berkes Antal (1874-1938): Nagyvárosi forgatag (Andrássy út, Opera). Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent: Berkes A. 40x50cm. Dekoratív, kopott fakeretben. "1894-ben végzett az Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányutat tett Párizsban. Eleinte tájképeket, később városrészleteket ábrázoló műveket festett. 1903-tól vett részt a Műcsarnok kiállításain. Egy műve a Nemzeti Galériában található." / oil on canvas, signed lower right, framed