Zeitgenössische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 114

Seres László (1945-): Impresszió. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán a művész címkéjével. Fém keretben. 67x87 cm / oil on canvas, signed lower right, with the artists label on the reverse, framed
10176.

Seres László (1945-): Impresszió. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán a művész címkéjével. Fém keretben. 67x87 cm / oil on canvas, signed lower right, with the artist's label on the reverse, framed

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
Misch Ádám (1935-1995): Cím nélkül 4., 1983-84 körül. Akril, kréta, farost, jelezve jobbra lent , hátoldalán autográf felirattal. Fakeretben. 80×70 cm. / Ádám Misch (1935-1995): Untitled No. 4, around 1983-84. Acrylic and chalk on wood fiber, signed lower right, with autograph description on the reverse. Framed. 80×70 cm.
10177.

Rufpreis:
320 000 HUF
864,86
941,18
Lakner László (1936-): J ecris ton nome, 1995. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. 50×86,5 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák kiemelkedő helyet foglalnak el. A művész budapesti életszakaszában született néhány ilyen témájú mű (pl. My George Lukács Book, 1970, Egy Dürer-rajz utcakővel való kiegészítése, 1971), majd az 1974-ben Nyugat-Berlinbe történt költözése után vált meghatározóvá a munkásságában: Paul Cézanne, Marcel Duchamp, Heinrich Heine, Kurt Schwitters, vagy akár a legrégebbi magyar írásos emlék, a halotti beszéd váltak referenciákká. Ebben az esetben Paul Éluard költő, a dadaizmus és szürrealizmus meghatározó alakjának idézetét használta fel szabadon. / László Lakner (1936-): J ecris ton nome, 1995. Oil on canvas, signed lower right. 50×86,5 cm.
10178.

Lakner László (1936-): J' ecris ton nome, 1995. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. 50×86,5 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák kiemelkedő helyet foglalnak el. A művész budapesti életszakaszában született néhány ilyen témájú mű (pl. "My George Lukács Book", 1970, "Egy Dürer-rajz utcakővel való kiegészítése", 1971), majd az 1974-ben Nyugat-Berlinbe történt költözése után vált meghatározóvá a munkásságában: Paul Cézanne, Marcel Duchamp, Heinrich Heine, Kurt Schwitters, vagy akár a legrégebbi magyar írásos emlék, a halotti beszéd váltak referenciákká. Ebben az esetben Paul Éluard költő, a dadaizmus és szürrealizmus meghatározó alakjának idézetét használta fel szabadon. / László Lakner (1936-): J' ecris ton nome, 1995. Oil on canvas, signed lower right. 50×86,5 cm.

Rufpreis:
2 000 000 HUF
5 405,41
5 882,35
Wagner János (1936-2022): Madaras, 2013. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. Reprodukálva: Seelenwelten. Lélekvilágok. Volker Schwarz, Géza Szily, János Wagner. Bp., 2016, VUdAK, 37. oldal. 100×90 cm. + A katalógus, amelyben reprodukálva a festmény, az aukciós tétel részét képezi. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / János Wagner (1936-2022): With birds, 2013. Oil on canvas, signed lower right. With autograph description on the reverse. Reproduced in: Seelenwelten. Lélekvilágok. Volker Schwarz, Géza Szily, János Wagner. Bp., 2016, VUdAK, page 37. 100×90 cm. The catalogue, in which the painting is reproduced, is part of this lot. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10179.

Rufpreis:
320 000 HUF
864,86
941,18
Csáji Attila (1939-): Gesztusok (cím nélkül), 1974. Akvarell, papír. Jelezve jobbra lent. 32x50 cm / watercolour on paper, signed lower right
10180.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,24
264,71
Rubint Ábrahám Péter (1958-): Csakazértis 9. Olaj, vászon, jelzett, hátoldalán autográf felirattal, 100×100 cm. Dekoratív fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / Péter Rubint Ávrahám (1958-): Csakazértis 9. Oil on canvas, signed, with autograph description on the reverse. 100×100 cm. Framed. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
10181.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Ruzicskay György (1896-1993): Struktúrák. Vegyes technika, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 50x70 cm
10182.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,24
264,71
Kányádi Sándor: Vae victis. Stuttgart, 1993. AL ed. Vác, Nalors-Graphic. Szabados Árpád, Swierkiewicz Róbert, Márkos András, Frederick D. Bunsen, Gert Fabritius, Hans Mendler és Vasile Tolan aláírt, számozott (186/200), művészenként 2 db ofszet-litográfiájával ellátott könyv. Ofszet-litográfiák mérete ca. 33×35 cm. Kányádi Sándor (1929-2018) által aláírt példány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban. Félvászon, kissé foltos tokban.
10183.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Joseph Kádár (1936-2019): Hommage á Bartók, 1981. Szitanyomat, papír, jelzett. Művészpéldány E.A. jelzéssel. Üvegezett fa keretben. 39×26 cm / Joseph Kádár (1936-2019): Hommage á Bartók, 1981. Screenprint on paper, signed. E.A. artists proof. Framed with glass. 39x26 cm
10184.

Joseph Kádár (1936-2019): Hommage á Bartók, 1981. Szitanyomat, papír, jelzett. Művészpéldány E.A. jelzéssel. Üvegezett fa keretben. 39×26 cm / Joseph Kádár (1936-2019): Hommage á Bartók, 1981. Screenprint on paper, signed. E.A. artist's proof. Framed with glass. 39x26 cm

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Filep István (1954-): Nagy Oszkár nagybányai festőművész portréja. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 40×29 cm / István Filep (1954-): Portrait of painter Oszkár Nagy. Pastel on paper, signed, framed, 40×29 cm
10185.

Rufpreis:
46 000 HUF
124,32
135,29
Schubert Ernő (1903-1960): Művésztelep II. (Szentendre). Akvarell, papír, jelzett, hátoldalán leltári számmal, hagyatéki pecséttel és felirattal, 30,5×24,5 cm
10186.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
10
Lukács Tibor (1960-): Alakok (cím nélkül), 2003. Festett fa, fa hordozón Jelezve jobbra lent. Apró kopásnyomokkal. Fakeretben. 40×28 cm
10187.

Rufpreis:
95 000 HUF
256,76
279,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF