Bücher: Judaika

Zahl der Lose: 9

1883 Tisza-Eszlár. (Napi értesitő.) A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 2-28. sz. A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 1-29. sz. Nyiregyháza, 1883. Piringer és Jóba ny. Hiányok: Első szám címlap kivételével nagyrészt hiányzik, második szám hiányzik. Néhány lap sérült, egy két lapon szöveget is réintő hiányok, Modern félvászon kötésben
15295.

1883 Tisza-Eszlár. (Napi értesitő.) A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék" szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 2-28. sz. A Tisza-eszlári bűnper végtárgyalása alkalmából. Gyorsirói felvétel nyomán kiadja a ,,Nyirvidék" szerkesztősége. A szerkesztésért felelős: Jóba Elek. 1-29. sz. Nyiregyháza, 1883. Piringer és Jóba ny. Hiányok: Első szám címlap kivételével nagyrészt hiányzik, második szám hiányzik. Néhány lap sérült, egy két lapon szöveget is réintő hiányok, Modern félvászon kötésben

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Biblia Hebraica ad optimorum codicum et editionum fidem recensita et expressa adjectis notis Masorethicis alisque observationibus, nec non versuum et capitum distinctionibus, numeris et summariis accurante M. Christiano Reineccio... [Lipcse] Lipsiae, 1725. Breitkopf. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapszélekkel / Original 3/4 calf-leather covered boards, with gold lettering and tooling on spine. Raised bands, all egdes are gold.
15296.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Nagy Imre: Bölcsi Rabi a mellényzsebben. Legujabb sorozat. 1-5. füzet. Bp., 1928., Az Ojság, 64+65-128+129-192+193-256+257-320 p. Kiadói papírkötések, a 1. füzet hátsó borítóján gyűrődés, a 2. kötet elülső borítóján szakadás, felvágatlan példányok.
15297.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Nagy Imre: Bölcsi Rabi a mellényzsebben. I. és II. kötetben. Bp.,(1925.), Az Ojság,320; 320 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
15298.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
A Bölcs Rabi tréfái. Az Ojság Könyvtára. Nagy Imre Mulatságos Vicctgyűjteménye. Bp.,(1923.), Az Ojság, (Europa-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a hátsó borítón firkával.
15299.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
1926 Az Ojság Pengő Naptára 1926-ra. Bp.,(1925.),Europa Rt., 31 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
15300.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Herman Fehst: Bolsevizmus és a zsidóság. Fordította és előszót írta: Bosnyák Zoltán. Mezőberény,[1936.], Baltha János-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos, megviselt állapotban. A címlapon beragasztott nyilas prospektussal/címkével: Magyarok! Sorakozzatok a nyilas lobogó alá! M. N. Sz. Párt, 6x10 cm.  A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15301.

Herman Fehst: Bolsevizmus és a zsidóság. Fordította és előszót írta: Bosnyák Zoltán. Mezőberény,[1936.], Baltha János-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos, megviselt állapotban. A címlapon beragasztott nyilas prospektussal/címkével: "Magyarok! Sorakozzatok a nyilas lobogó alá! M. N. Sz. Párt", 6x10 cm. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
1939. évi IV. törvénycikk a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról. 1939. évi Országos Törvénytár. Bp., 1939., Stádium, 91-102 p. A M. Kir. Belügyminister bélyegzésével, kissé foltos címlappal.
15302.

1939. évi IV. törvénycikk a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról. 1939. évi Országos Törvénytár. Bp., 1939., Stádium, 91-102 p. A "M. Kir. Belügyminister" bélyegzésével, kissé foltos címlappal.

Rufpreis:
5 000 HUF
1942 A zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló 1939:IV. törvénycikk és a házassági jogról szóló 1894:XXXI. t.-c. kiegészítésről és módosításról, valamint az ezzel kapcsolatban szükséges fajvédelmi rendelkezésekről szóló 1941: XV. törvénycikk. Hivatalos kiadás. Kiadja a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1942., Stádium, 24 p. Kiadói kissé foltos papírkötésben.
15303.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF