15365.
38. Gelaufene Gross-Auktion
Bücher: Andere kuriositäten
10 000 HUF
21
[Széchenyi István]: Ein Blick auf den anonymen ,,Rückblick" welcher für einen vertrauten Kreis, in verhältnissmässig wenigen Exemplaren im Monate October 1857, in Wien, erschien. Von einem Ungarn. Első kiadás! London, 1859, [Williams and Nortage. Barclay ny.]. [2], VI, 514p. Széchenyi e művét Bernhard Meyer ,,Rückblick"-jének megcáfolására írta. Kéziratát Széchenyi kérésére elégették, másolatát fia, Béla vitte Londonba kinyomtatni és utána titokban terjesztették az országban. Korabeli félvászon kötésben. Az első néhány lapon, kisebb sérülés