Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 9

[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. kötet: Nevelés-tudomány. II. kötet: A nevelés és tanítás tudomány. Bp.,1822-1833, Petrózai Trattner János Tamás, XXIV+408+2+293+11 p. Korabeli bőrkötés, kopottas borítóval, javított kötéssel, az első kötet címlapján, az azt követő 6-7 lapon és a második kötet utolsó lapján kisebb szakadásokkal, sérülésekkel, foltos. Ritka!
15290.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Két pszichológiai írás egybekötve:   Dr. Zelenyák János: A Neurasthenia. Annak lényege, kezelése és óvszere. Dr. Baumgarten Alfréd wörishofeni orvos és más orvostanárok nyomán. Bp., 1911, Szerzői kiadás,(Pázmáneum-nyomda), XVI+230+2 p. Ritka!  Dr. Hajós Lajos: Az idegesség férfiaknál és nőknél. (Neuraszténia és hisztéria.) Bp., 1899, Dobrowsky és Franke, (Nagy Sándor-ny.), 72+2 p Ritka!  Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, aláhúzásokkal, egy a hátsó előzéklapra beragasztott a második írásról szóló újságcikkel.
15291.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félvászon-kötésben.  Szinyei Merse Pál tulajdonosi névbeírásával!
15292.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Böhm Károly: Az ember és világa. Philosophiai kutatások. 1-4., 6. köt. Bp., 1883-1942, Weiszmann testvérek. Az 1-4. köt. későbbi félvászon kötésben, a 6. köt. eredeti papírkötésben, jó állapotban.
15293.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
15294.

Rufpreis:
5 000 HUF
Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 38. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt párt használatra kiadott munka.
15295.

Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 38. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt "párt" használatra kiadott munka.

Rufpreis:
5 000 HUF
Fellner László: Szemléltető, vagyis segédkönyv a szemléltetéshez szülők, nevelők, tanítók, tanítójelöltek és kisdedóvók használatára. Pest, 1862, szerzői (Müller Emil Könyvnyomdája). Helyenként foltos lapokkal, kopott félvászon kötésben.
15296.

Rufpreis:
3 000 HUF
Róheim Géza: Magyar néphit és népszokások. Élet és Tudomány. Bp.,(1925), Athenaeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15297.

Rufpreis:
2 000 HUF
Péterfi Károly: A vizsgálódó filozófiának systemája. 3.: ízléstudománya vagy esztétika. Cluj-Kolozsvár, 1940, Minerva (Erdélyi ritkaságok 2.). Jancsó Elemér (1905-1971) irodalomtörténész dedikációjával. Ragasztott papírkötésben, jó állapotban.
15298.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF