Cox György: A mythologia kézikönyve. A harmadik angol kiadás után fordította s a finn mythologiával bővítette Dr. Simonyi Zsigmond. Bp., 1877, Franklin-Társulat, 224 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Első kiadás.