Éder Gyula (1875 - 1945): Tót lányka. Olaj, vászon, jelzett. Szecessziós fém képkeretben. A festményhez ragasztva a művész levele nagybátyjához, melyben a kép keletkezésének körülményeiről ír. 16x10 cm