Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 13

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált!  Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének... Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.
15058.

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált! " Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének..." Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, Molnárok Lapja Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)
15059.

Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, "Molnárok Lapja" Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Berti László-Gellér Alfréd: Vezérfonal az epéevívás elméleti és gyakorlati oktatásához. Bp.,1930, Csuvara L. Nyomdaüzem, 27 p Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, összeállító, Berty László (1875-1952) olimpiai bajnok szerző, edző által aláírt.
15060.

Rufpreis:
1 000 HUF
14
Zsingor Mihály: Torna-lexikon. Kiadja a Magyarországi Tornaegyletek Szövetsége. Bp., 1896, Weissenberg Ármin Könyvnyomdájából, 133+3 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Makó, 1897. január. 24.)
15061.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Soós István: A szegedi evezés története. Szeged, 1979, Alsótiszavidéki Vízügyi Igazgatóság sokszorosító üzemében, 48 p.+12 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző dedikációjával, dátumozva. Soós István (1910-1987), a szegedi evezés feltámasztója. Szegeden, Gróf Széchenyi István Evezőspályánál emléktábla őrzi emlékét.
15062.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kertész Árpád: A Nemzeti Hajós Egylet 75 éves története 1862-1936. Bp.,1937, Ifj. Kellner Ernő. Kiadói félvászon-kötés, 152-153. oldal között a kihajtható rész szakadt, ragasztott, a ragasztást leszámítva jó állapotban, fekete-fehér fotókkal, 17 melléklettel, és függelékkel, többek között a Nemzeti Hajós Egylet tisztikarának és választmányának, tagjainak névsorával, a győztes tagok, és versenydíjak jegyzékével, valamint jelentéssel, a tagok szerepléséről az I. világháborúban.
15063.

Rufpreis:
6 000 HUF
1922-1943 a Magyar Atlétikai Club Evezős Szakosztály évi jelentése: 1922-1925; 1928-1933; 1935-1943, összesen 19 db, számos érdekes írással, tűzött papírkötésben
15064.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Király Dezső: Dángimnasztika képekben munkatervekkel. Bp., 1939, Közlekedési Nyomda. Kiadói papírkötés, rengeteg fekete-fehér fotóval. Szép állapotban.
15065.

Rufpreis:
5 000 HUF
Bukh, Niels: Dán egyszerű és sportgimnasztika vezérkönyve. Bp., 1938, Springer. Papírkötésben, jó állapotban.
15066.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Tornagyakorlatok gyűjteménye. A Magyar. Orsz. Tornatanítók Egylete kiadásában, mint a Tornaügy 1904-1906. évi melléklete. (Bp.,1906, Tornaügy), 196 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, és gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. jan. 9.)
15067.

Tornagyakorlatok gyűjteménye. A "Magyar. Orsz. Tornatanítók Egylete" kiadásában, mint a "Tornaügy" 1904-1906. évi melléklete. (Bp.,1906, "Tornaügy"), 196 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, és gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. jan. 9.)

Rufpreis:
5 000 HUF
Kerezsi Endre: A kondíció és a célgimnasztika jelentősége a teniszsportban. Bp., [1938], Tenisz, (Fischof Henrik-ny.), 62 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A szerző, Kerezsi Endre (1908-1971) által dedikálva Szilágyi Géza (1912-2002) kosárlabdázó, testnevelő tanár, olimpikon (1936, Berlin), Országos Kosárlabda Szövetség elnöke, szakreferens részére.   Kerezsi Endre (1908-1971) szakíró, testnevelő tanár, a Magyar Testnevelési Főiskola tanszékvezető tanára, igazgatója (1965-1967.)
15068.

Kerezsi Endre: A kondíció és a célgimnasztika jelentősége a teniszsportban. Bp., [1938], "Tenisz", (Fischof Henrik-ny.), 62 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A szerző, Kerezsi Endre (1908-1971) által dedikálva Szilágyi Géza (1912-2002) kosárlabdázó, testnevelő tanár, olimpikon (1936, Berlin), Országos Kosárlabda Szövetség elnöke, szakreferens részére. Kerezsi Endre (1908-1971) szakíró, testnevelő tanár, a Magyar Testnevelési Főiskola tanszékvezető tanára, igazgatója (1965-1967.)

Rufpreis:
2 000 HUF
H.W.W. Wilberforce: Lawn Tennis. With a chapter for ladies by Mrs. Hillyard. The All-England Series. London, 1897, George Bell&Son,16+78+4 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, egyébként jó állapotban, angol nyelven. / Linenbinding, with spotty cover, in good condition, in English language.
15069.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF