Károlyi Árpád: Buda és Pest visszavívása 1686-ban.
A kétszázados emlékünnepély alkalmára Budapest fővárosa megbízásából eredeti kútfők alapján írta Károlyi Árpád. Budapest, 1886. (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép: V. Károly portréja) + VIII + 437 + [3] p. + 1 t. Budapest, 1886. (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép: V. Károly portréja) + VIII + 437 + [3] p. + 1 t. + 4 térkép (kihajtható, ebből 3 színes). Első kiadás! Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben. Lapok foxing foltosak.