Benedek Elek: A magyar nép múltja és jelene.
1. köt.: A szolgaságtól a szabadságig. 2. köt.: A bölcsőtől a sírig. Bp. 1898. Athenaeum. 558 l. 1 sztl. lev.; 463 l. 2 sztl. lev. 30 t.; 21 t. Szövegközti képekkel is gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, kisebb kopásokkal.