Bücher: Religion

Zahl der Lose: 13

Pontificale Romanum Summorum Pontificum jussu editum et a Benedicto XIV. Pont. Max. Recognitum et castigatum. Pars Secunda. Mechlinlae, 1855, Dessain. Korabeli bordázott gerincű kopottas egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, latin nyelven. Gróf Károly István (1797-1881) politikusnak, újpest alapítójának ex libris-szével és fiának Gróf Károlyi Sándor (1831-1906) politikusnak, fóti könyvtári címkéjével.
15246.

Rufpreis:
8 000 HUF
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p.   Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/  Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!
15247.

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.
15248.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Adriaan Haemstede (1524-1581): Historien der Vromer Martelaren. (Jámbor mártírok története.) Drodrecht, 1659, Iacobus Savry,  40+532 p. Számos szövegközti fametszettel, holland nyelven. Átkötött modern egészbőr-kötés, restaurált lapokkal, néhol foltos lapszélekkel, ajándékozási sorokkal. Maria Vegilin van Claerbergen holland nemesnek adományozta a testvére H. Vegilin van Claerbergen. /Modern Leather-binding, with a lot of wood engraving, with rebinding cover, with restored pages, with some spotty, with gift writings, in Dutch languages. Gift writings by a dutch noble, H. Vegilin van Claerbergen to his sister Maria Vegilin van Claerbergen.
15249.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
15250.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Joanne Marangoni (Giovanni Marangoni (1673-1753)): Thesaurus parochorum seu vitae, ac monumenta parochorum, qui sanctitate, martyrio, pietate, virtutibus, dignitatibus,& scriptis catholicam illustarunt ecclesiam. Tomus Primus. Coloniae Munatianae [Basel], 1733, Johann Ludwig König. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, fejezetkezdő- és záró díszekkel, díszes iniciálékkal, festett lapélekkel, kopottas borítóval, a lapok egy része foltos, az elülső kötéstábláról a lap részben, a hátsó kötéstábláról a lap teljesen elvált, intézményi bélyegzővel, ex libris bejegyzéssel, alapvetően jó állapotban, latin nyelven./ Contemporary leather-binding, with worn cover, with some spotty pages, in Latin language.
15251.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Modlitby Nábozné. ze sw. pjsma wybrané, a we wssech potrebách... Phiala Sanctorum. Apoc. 5. Pessti (Pest), 1871, Alojza Bucánskyho (Bu­csán­szky Alajos), 1247 p. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos, egészbőr kötésben, Opovszky Mihály 1893 felirattal az elülső kötéstáblán, megviselt állapotban, a borítója kopottas, sérült, az elülső kötéstábla elvált a gerinctől, az elülső szennylap hiányzik, szlovák nyelven. Tábori György: A rézveretes Tranoscius c. könyvében, a kötéstábla a 22. képen látható.  + Tábori György: A rézveretes Tranoscius. A magyarországi evangelikus szlovákok régi, vallásos énekeskönyve. Fekete könyvek kulturtörténeti sorozat 6. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Tudományos-Koordinációs Szakbizottsága, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép és Szakmunkásképző Iskola-Békés Megyei Könyvtár-Kner Nyomda-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Készült 1000 példányban. A szerző, Tábori György által Dr. Kertész Mihály Békés Megyei VB-titkárnak dedikált példány.
15252.

Rufpreis:
17 000 HUF
45,95
50,00
15253.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Lányi Károly: A magyar catholicus clerus érdemeinek történet-igazolta emléke. I-II. kötet. I. Árpádok és vegyes házi királyok alatt 1000-1526. II. Protestáns és moszlim hittévesztés kora, Ausztria házi királyok alatt. 1526-tól 1848-ig. Pozsony, 1848, Belnay örököseinél-ny. ( I. kötet.) - Wigand Károly Frigyes-ny. (II. kötet.) . Papírkötés, egybekötve a két kötet, részben felvágatlan példány,( az I. kötet kis részben, a II. kötet nagyobb részben), intézményi bélyegzővel. Jó állapotban./ Dr. Károly Lányi: The Hungarian Catholic Clergy I-II. Bratislava, 1848. Belnay-Wigand. Paperbinding, bound in one pieces, in Hungarian language.
15254.

Rufpreis:
8 000 HUF
A keresztyén erköltsi tudomány renddel prédikátziókban foglalva. Első darab. Németből készítette Vétsey Jósef. Győr, 1796, Streibig Jósef, 8+400 p. Korabeli egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, hiányzó szennylapokkal, bejegyzésekkel az elülső és hátsó kötéstáblákon, a lapok egy részének felülső lapszélei foltosak. Vécsey József (1760-1821) kapolyi református lelkész munkájának első kötete.
15255.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Biblia Hebraica Secundum Editionem Belgicam. Everardi van der Hooght collatis aliis bonae notae codicibus una cum versione Latina Sebastiani Schmidii; Lipsiae 1740. Wolfgangi Deer. Korabeli kissé sérült pergamen kötésben, hozzá modern műbőr védőtokkal / In slightly damaged pergamin binding, with modern protective case, Judaica
15256.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
Képes Szent Biblia, az az Istennek Ó- és Új- Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Fordította: Károli Gáspár. Gustav Doré képeivel. Bevezető: Ravasz László. Bp., 1931 Franklin. Sylvester. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos, egészbőr kötésben. Egyik sarkán kis kopás, egyébként nagyon szép állapotban.
15257.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF