Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 12

Macquer, Pierre-Joseph: Elements de Chymie-Théorique. Par M. Macquer. Nouvelle Édition. Paris, 1756. Didot. 368p. + 4 t. (kihajtható rézmetszetű ábra) Pierre-Joseph Macquer (1718-1784) francia kémikus, gyógyszerész. Kora nagy hatású tudósa, aki számos területen dolgozott, a kémia mellett a Francia porcelán fejlesztésében is maradandót alkotott. A francia mellett a Svéd Tudományos Akadémia is tagjai közé választotta.  Korabeli, aranyozott félbőr kötésben, jó állapotban. későbbi tulajdonosi névbeírással. /   Work of the renown French chemist and pharmacist. With 4 fold-out tables,In full leather binding with later owners namewriting, In good condition.
15153.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Vollständiges Mathematisches Lexicon: Darinnen alle Kunst-Wörter und Sachen, Welche In der erwegenden und ausübenden Mathesi vorzukommen pflegen, deutlich erkläret : Leipzig, 1747. Gleditsch. 1464 h. + 36 kihajtható táblával Címlap hiányzik. / Missing front page, with 36 folding tables.
15154.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Arthur T. Masterman: Elementary text-book of zoology. Edinburgh, 1901, Livingstone. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, szövegközti illusztrációkkal, angol nyelven. Ritka! /Linenbinding, with worn cover, with lot of illustrations, in English. Rare!
15155.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dr. Franz Baur (1830-1897): Anleitung zur Aufnahme der Bäume und Bestände nach Masse, Alter und Zuwachs. Wien, 1861, Wilhelm Braumüller, XV+375 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, szövegközti illusztrációkkal, táblázatokkal, festett lapélekkel, német nyelven. Favizsgálattal kapcsolatos német nyelvű erdészeti könyv. Ruttner Antal m. kir. főerdőmester névbejegyzésével. / Linen-binding, with worn cover, in German.
15156.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Antoine-Augustin Cournot: Principes de La Théorié des Richesses. Paris, 1863, Librairie de La Hachette. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű félbőr kötés, festett lapélekkel, Reichenstein Vilmos könyvkötő munkája (W. Reichenstein Pest), francia nyelven, kisebb kopássokkal, de alapvetően jó állapotban.  Antoine-Augustin Cournot (1801-1877) francia matematikus, közgazdász, filozófus, a matematikai közgazdaságtan egyik első úttörője. / Half-leather-binding, in gilt corded spine,slightly worn, otherwise in good condition, the binding made at W. Reichenstein Pest, in French. First edition.
15157.

Antoine-Augustin Cournot: Principes de La Théorié des Richesses. Paris, 1863, Librairie de La Hachette. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű félbőr kötés, festett lapélekkel, Reichenstein Vilmos könyvkötő munkája ('W. Reichenstein Pest'), francia nyelven, kisebb kopássokkal, de alapvetően jó állapotban. Antoine-Augustin Cournot (1801-1877) francia matematikus, közgazdász, filozófus, a matematikai közgazdaságtan egyik első úttörője. / Half-leather-binding, in gilt corded spine,slightly worn, otherwise in good condition, the binding made at 'W. Reichenstein Pest', in French. First edition.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
Nedeliczi Váli Mihály: Házi orvos szótárotska, az az a betű szerént magyarúl szólló orvos könyvetske. Győr, 1792, Streibig József, 6+200 p. Korabeli kissé kopottas bordázott gerincű félbőr-kötés, 25/26. oldalon folttal, a kötéstáblákon, és a szennylapokon érdekes korabeli jegyzetekkel, és korabeli receptekkel. Váli Mihályt (cca 1710-1772) orvos kortársai hírhedt sarlatánnak tartották, mivel orvosi képesítés nélkül gyógyított. Gyógymódja a fák, füvek ismeretén alapult. A köznép körében nagy népszerűségnek örvendett, a Károlyi huszárezred katonájaként Itáliában sikeresen gyógyította a nyavalyatörősöket, amiért majdnem az inkvizíció elé idézték, de még időben Magyarországra szökött. Erdődy György háziorvosa lett, akinek sikeresen enyhítette ízületi fájdalmait, majd rövid ideig Zala megye tisztiorvosaként is praktizált. Utóbb kiderült, hogy nincs orvosi oklevele. A kirobbanó botrányt követően Váli nem várta meg a elbocsátást, lemondott. Ezt követően Esterházy Antal háziorvosa lett. Orvosi okleveléről készült másolatot nem fogadta el a Helytartótanács. Egyes rosszakarók szerint pénzért vette azt. Kiváló növényismeretét azonban még bírálói is elismerték. Halála után megjelent könyvében a fák és füvek gyógyhatását írja le betűrendben. E mű sikerére jellemző, hogy 1797-ben két változatban is újra megjelent. Jó állapotban.
15158.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Dr. Schenzl Guidó: A Meteorológiai és Földdelejességi M. Kir. Központi Intézet évkönyvei. Bp., 1884. M. kir. Egyetemi Nyomda, 168p. Kiadói félvászon kötésben.
15159.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Platz Bonifácz: Az ember eredése, faji egysége és kora. Bp., 1905, Szent-István-Társulat, X+361 p. Második kiadás. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés. Jó állapotban.
15160.

Rufpreis:
3 000 HUF
Behyna Miklós: Az akvárium. Elővilága, berendezése és gondozása. Bp., 1938, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Második, bővített és átdolgozott kiadás, 211+54 t.( két színes táblával, a többi fekete-fehér.) Kiadói félvászon-kötés. Jó állapotban. Az akvarisztika története. Az akvárium földje, vize, növényei, halai. Tengeri akvárium. Kiadói, feliratozott gerincű, illusztrált kötéstáblájú félvászon-kötésben.
15161.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dr. Baradlai János, Bársony Elemér: A magyar gyógyszerészet története I-II. Bp., é.n., Facsimile-EX Kiadó. Kiadói kissé kopottas aranyozott egészvászon-kötés. Számozott (800/335.) példány. Jó állapotban.
15162.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
15163.

Rufpreis:
8 000 HUF
Platen: Az Új gyógymód. c. könyvének könyvügynoki bemutató példánya. Bp., Schroeter. Egészvászon kötésben.
15164.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF