Bücher: Jura

Zahl der Lose: 9

Szegedi János: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium juxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1-3. rész. Nagyszombat, 1751, Typis academicis Societatis Jesu. Ujfalvi Sámuel (?-?) királyi testőr és mások tulajdonosi bejegyzéseivel. Kicsit kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
15104.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
[Henry Parker]: The case of shipmony briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.   Henry Parker (1604-1652) angol ügyvéd, politikai író, parlament párti propagandista, és pamflet író. A parlament egyik fő ideológusa. The case of shipmoney az egyik első és legfontosabb politikai röpirat a hosszú parlament időszakából.  Modern félvászon kötés, angol nyelven, megviselt állapotban, a kötéstáblák leszakadtak a könyvtestről, az elülső védőlap, és a címoldal lejár, az elülső védőlapon bejegyzések. /  [Henry Parker]: The case of shipmoney briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.   Henry Parker (1604-1652) english barrister, political writer, parliamentary propagandist and pamphleteer. The each of the major ideologist of the Parliament. The case of shipmoney the each of the first and the most important political pamphlet from the Long Parliament era.   Modern half-linen-binding, in english language, damaged, the front and the back covers came off from the spine, the shield page and the front page go down from the book, and some writings on the shield page.
15105.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Articuli Diaetales Posonienses Anni M. DCC. XV. Debrecen, 1726, ny.n.+Articuli Diaetales Anni M.DCC.XXIII. h.n., 1723, ny.n.+Articuli Juris Thavernicalis, olim Post Tristem Amissae Budae... h.n., 1726,ny.n., 5+154+28+1+10+131+32+1+3+35 p.  Korabeli bordázott gerincű díszes egészbőr kötés, kissé kopott, a kötéstáblákon, és a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, intézményi bélyegzővel, latin nyelven. Három korabeli jogi munka egybekötve, valószínűleg a másik kettő is debreceni kiadás. / Contemporary decorated leatherbinding, with ribbed spine, with a little bit worn cover, with writings on the shild pages and the inside of the covers, with dry seal, with office seals, in Latin language.
15106.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban.
15107.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, és pisztolypárbajok Fényképfelvételekkel. Bp., [é.n.], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 160 p. Huszaonharmadik kiadás. Kiadói paprborítékban
15108.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Pauler Tivadar: Adalékok a hazai jogtudomány történetéhez. Bp., 1878, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, kis folttal, intézményi bélyegzővel. / Linen-binding, in Hungarian language.
15109.

Rufpreis:
4 000 HUF
Schnierer Gyula: A telekkönyvi eljárás rendszeres kézikönyve honi törvényeinkhez... alkalmazva és példagyűjteménnyel ellátva. Pest, 1871. Lauffer Vilmos. XII. 211 l. Kissé megviselt félvászon kötésben.
15110.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Hajnik Imre: Egyetemes európai jogtörténet. I. kötet. A középkor kezdetétől a francia forradalomig. Unicus! Bp., 1875, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), IV+354 p.+1 sztl. lev. Korabeli kissé kopottas félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, 323-328 oldalaknál gyűrődésekkel, de egyébként jó állapotban, legit gr. Batthyány Zsig(mond) (?) bejegyzéssel. Első kiadás.
15111.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dobozi István: A községi közigazgatás kézikönyve. I.-II. Elméleti és gyakorlati útmutató. Bp, 1886. Pallas. Kopottas félvászon kötésben.
15112.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF