Bücher: Reisen, Städte

Zahl der Lose: 49

Arad-megye és Arad-város ismertetése. A magyar orvosok és természetvizsgálók Arad-városban tartott XV. nagygyűlése alkalmából. Szerkeszté Parecz István. Arad, 1871, Réthy Lipót ny.,4+110+2 p. Korabeli kopottas félvászon kötés, némileg hiányos gerinccel, de ezeket leszámítva jó állapotban, Római Magyar Történeti Intézet intézményi bélyegzőjével.
12258.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
12259.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Rapcsányi Jakab: Baja és Bács Bodrog vármegye községei. Magyar Városok Monográfiája XIV. Budapest, 1934, 671 p.+12 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Képekkel, táblázatokkal, és térképekkel illusztrált kötet. A borító sarkai kopottak. A gerince némileg sérült. A lapélek enyhén foltosak.
12260.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Kozma Ferenc: A Székelyföld közgazdasági és közmívelődési állapota. Budapest, 1879, Franklin-Társulat, Székely Mívelődési és Közgazdasági Egylet, VIII+470+2 p. Átkötött félvászon kötés, Szily Kálmán ex libris-szével, intézményi bélyegzővel.
12261.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Éjszaky József: A Magas Tátra. Három nap a Magas Tátrán. Utvezető, uti tervvel, menetrenddel, költségelőirányzattal, tájleírással, 20 képpel és egy térrajzzal. Bp., 1900, Ötödik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
12262.

Éjszaky József: A Magas Tátra. "Három nap a Magas Tátrán. Utvezető, uti tervvel, menetrenddel, költségelőirányzattal, tájleírással, 20 képpel és egy térrajzzal. Bp., 1900, Ötödik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.

Rufpreis:
8 000 HUF
Imrényi-Szabó Imre: Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Budapest, é.n. (1944) , Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága, Pallas nyomda 172 p. A 13. oldaltól fekete-fehér fotó képanyag, képaláírásokkal. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
12263.

Rufpreis:
8 000 HUF
Hegedüs Sándor: Tekintetes Vas vármegyének Szombathelyen ujonan épített börtönei s abban felállított javító intézet története. Kezdetétől tökélletes kifejléséig, jelen állapotjával együtt. Kőszeg, (1841.) Reichard Károly. 74p. + 2 kihajtható tábla, Nagyon szép állapotban. Ritka!
12264.

Hegedüs Sándor: Tekintetes Vas vármegyének Szombathelyen ujonan épített börtönei 's abban felállított javító intézet' története. Kezdetétől tökélletes kifejléséig, jelen állapotjával együtt. Kőszeg, (1841.) Reichard Károly. 74p. + 2 kihajtható tábla, Nagyon szép állapotban. Ritka!

Rufpreis:
8 000 HUF
23
Tóvölgyi Titusz: A rónák vésze. Vázlatok a betyáréletből. Összefüggésben a szegedi bünkrónikával. Pest, 1872. Heckenast. 223p.+5t Későbbi félvászon kötésben, foltos lapokkal
12265.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szabó Ferenc: A dél-alföldi betyárvilág. Gyulai Erkel Ferenc Múzeum Kiadványai 53-54. Gyula, 1964, Gyulai Erkel Ferenc Múzeum, 171 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
12266.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Szabó Oreszt: A magyar oroszokról. (Ruthének.) Nemzetiségi Ismertető Könyvtár I. Budapest, 1913, Franklin nyomda. Korabeli félvászon kötés, a címlapon intézményi bélyegzőkkel, márványozott lapélekkel, egyébként jó állapotban.
12267.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dr. Chyzer Kornél: Bártfa-fürdői emlékkönyv. Myskovszky Victor rajzai és Divald Károly fényképei nyomán. Budapest-Eperjes, 1889. Divald Károly, 46 p. + 36 t. Első kiadás.Kiadói díszesen aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé foltos borítóval, kissé kopottas, megfakult gerinccel, kissé foltos lapszélekkel.
12268.

Rufpreis:
6 000 HUF
12269.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF