Bücher: Reisen, Städte

Zahl der Lose: 49

A Duna. Kiadja a Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt. Bp., (1911, Pesti Lloyd ny.). 184 p. Gazdag szövegközti képanyaggal, hirdetésekkel, hajózási és vasúti menetrendekkel. Tűzve, kiadói dombornyomott kartonborítóban.
12270.

Rufpreis:
6 000 HUF
Illyefalvi L. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Magyar-német kétnyelvű kiadás, számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával. Kicsit laza vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
12271.

Rufpreis:
3 000 HUF
Vértes József: Kétszáz esztendő. A Székesfehérvári Kereskedelmi Társulat története az 1712. év óta. Székesfehérvár, 1910, Klökner Péter Cs. és Kir. Udvari Könyvkereskedés, 323 p. Kiadói bibliofil aranyozott félbőr kötésben, egészoldalas és kihajtható illusztrációkkal, kisebb kopásokkal a gerincen és a borító sarkain, de alapvetően jó állapotban. Ebből a könyvből 40 külön, névreszóló díszpéldány készült, Pető Miksa példánya.
12272.

Rufpreis:
6 000 HUF
A Budapesti Nemesfém és Drágakő-csarnok első tíz éve 1925-1935. A csarnok története és a vonatkozó jogszabályok. Bp., 1935. A Budapesti Nemesfém és Drágakő-csarnok. 132p.+ 7 t. Kiadói, szélén kissé szakadozott papírborítékban, néhány lapon gyűrésnyom. Ritka!
12273.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kiss Sándor: A kolozsvári bentlakással összekötött kereskedelmi akadémia története 1878-1895. Kolozsvár, 1896, Cirner és Lingner. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
12274.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kalecsinszky Sándor: A Magyar Korona Országianak Ásványszenei. (Kőszenek, barnaszenek, lignitek.) Különös tekintettel chemiai összetételükre és gyakorlati fontosságukra. Magyar Királyi Földtani Intézet Kiadványai. Bp., 1901, Franklin-Társulat Könyvnyomdája, 306 p.+1 kihajtható nagyméretű térképpel. Korabeli félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
12275.

Rufpreis:
4 000 HUF
Böckh János, Szontagh Tamás: A Magyar Királyi Földtani Intézet. Bp., 1901, Franklin-Társulat nyomdája, 66 p.+12 t.+ 1 kétoldalas színes térkép. Korabeli félvászon kötésben. Jó állaptban.
12276.

Rufpreis:
3 000 HUF
Halász László: A lőcsei királyi katholikus főgymnasium története. Lőcse, 1896, Reiss József. Fekete-fehér illusztrációkkal. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban. /  With illustrations. In half cloth binding, in good condition.
12277.

Rufpreis:
4 000 HUF
12278.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Második kiadás (az elsőnél sokkal ritkább). Pesten, 1857. Szent-István-Társulat (Herz János) 2 t. (címképmetszet: Colombus Kristóf portréja, Aragóniai Ferdinánd és Castiliai Isabella) + VI + [2] + 400 p. + 1 kihajtható térkép + hozzákötve: Danielik János: A történet szelleme - Történeti-bölcselmi értekezés. Pesten, 1857. Herz János.IV. + 138p. + [2]. Korabeli, szép állapotú, aranyozott félvászon kötésben, lapokon néhány folttal.
12279.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1900 Bécsi képes album háromnyelvű szöveggel, 161 oldalon 176 képpel, egészvászon kötésben, szép állapotban / cca 1900 Wien eine Auswahl von Stadtbildern - Vienna through camera. Album with 176 images on 161 pages. in full linen binding, in good condition 23x17 cm
12280.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Petermann, Reinhard E.: Wien im Zeitalter Kaiser Franz Josephs I. Wien, 1913. Lechner. Egészvászon kötésű dekoratív album, kötésen kis foltokkal. / In full linen binding. With some stains on the album.
12281.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF