Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 13

Puysegur, (A.M.J.de Chastenet): Grundsätze und Regeln der Kriegs-Kunst...übersetzt von G. R. Fäsch. I. Band. Leipzig. 1753. Gleditschern. 38 kihajtható részmetszetű képpel. Jó állapotú egészbőr kötlésben. / With 38 fold out etchings. In full leather binding, in good condition.
11985.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
Geschichte des k.k.Husaren-Regimentes Nr. 10, Friedrich Wilhelm III, König von Preussen. Zum 150 jährigen Regiments-Jubiläum im Auftrage des Officiers-Corps. Verfasst von Gustav Ritter Amon von Treuenfest. Wien,1892, Verlag des Regiments. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón kis hibával. / Decorated cloth binding, ornamental gilt spines and gilt lettering on the front cover with a minor scuffmark.
11986.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Schwabe, Kurd: Der Krieg in Südwestafrika 1904-1906. Berlin, 1907. C. A. Weller. Sok illusztrációval, restaurált, jó állapotú egészvászon kötésben. Térképmelléklet ragasztott. / In restored full linen binding, in nice condition, The map attachment is repaired with tape.
11987.

Rufpreis:
4 000 HUF
Belehrung für di Administration einer mobilen Armee und deren Organe. / Rendelet egy gyorshadtest felállításáról. Wien, 1859, Hof- und Staatsdruckerei. 23 l. Fűzve, kiadói borítékban.
11988.

Rufpreis:
1 200 HUF
Dr. Georg Lelewer: Die Militärstrafprozessordnungen Österreich-Ungarns. Wien, 1912, Manz Verlag. 337 p. Kiadói Kiadói aranyozott egészvászon-kötésban.
11989.

Rufpreis:
2 400 HUF
Adalékok a Horthy-hadsereg szervezetének és háborús tevékenységének tanulmányozásához (1938-1945). Összeállította: dr. Csima János őrnagy. Bp., 1961. Honvédelmi Minisztérium Központi Irattár (Zrínyi Nyomda). 423 p. + 23 mell. + 14 különálló melléklet kartontokban. Szolgálati használatra szánt 282-es számú példány. Kiadói félvászon kötésben. Illetve A Horthy-hadsereg központi szervei. Honvédelmi ügyek. dr. Harangozó Károly őrnagy. Bp., 1961. Honvédelmi Minisztérium Központi Irattár (Zrínyi Nyomda). 165p. Szolgálati használatra szánt 282-es számú példány. Kiadói félvászonkötésben.
11990.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Borisz Mihajlovics Saposnyikov marsall: A hadsereg agya I-III. Bp., 1970, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászonkötésben. Harcászati alapmű, a három kötet együtt rendkívül ritkán fordul elő.
11991.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Hadak útján. Valahol a Don mentén 1942 Karácsonyán. Bp., 1942. m. kir. 52, honvéd gyalogezred parancsnoksága. Könyvkereskedői forgalomban nem kapható. 94p. Nagyrészt képekkel illusztrált. Hátoldalán ceruzás firka, egyébként jó állapotban.
11992.

Rufpreis:
8 000 HUF
Szécsi Mór: Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Bp. 1893. MTA. XI+281 p. Magyar hadtörténelmi könyvtár I. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, térképmellékeletekkel. Ritka kötet.
11993.

Rufpreis:
6 000 HUF
Hajrá honvéd - Erdélyért! Erdélyi vonatkozású dalok gyűjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. 64 p. Korabeli félvászonkötésben.
11994.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Daloljatok honvédek! Magyar katonanóták gyüjteménye. 104 katonadal. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Volly István. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. 119 p. Korabeli félvászonkötésben, könyvtári pecséttel.
11995.

Rufpreis:
2 400 HUF
10
Repülőgépvezető-kiképzés. Bp., 1949, Honvédelmi Minisztérium. 148 p. Kiadói félvászonkötésben. Kereskedelmi forgalomba nem került, csak is belső, szolgálati használatra készült.
11996.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF