Bücher: Technik

Zahl der Lose: 34

Nagy László: Kalapgyártás. Szerk.: Horváth László. Bp.,1963, Gyapjúipari Dokumentációs Központ, 361 p. Szövegközti ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadt borítóval, sérült kötéssel. Rendkívül ritka szakkönyv!
20204.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Svachulay Sándor: Repülőéletem. A repülő ember 4. köt. Bp., [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium Sajtóvállalat, 295+(1) p.+ 12 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült fűzéssel, a lapok jó állapotban, ex libris-szel.
20205.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Felvonókönyv nyilvántartó táblázatokkal. Útbaigazítások és magyarázatok a felvonótulajdonos, kezelő és vezető részére. Összeállította külföldi rendszerek figyelembevételével: Pokorny Ödön. Budapest, 1939. Szerző (Kellner Albert ny.) [8] + 177 (helyesen 171) + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül műszaki űrlapokkal, egész és fél oldalas, képekkel illusztrált korabeli hirdetésekkel, a felvonókezelés műszaki és jogi környezetének leírásával. Három oldalon helyesbítő felülragasztások, a hátsó fedőtábla belső oldalán a kitöltött űrlapok tárolására szolgáló felragasztott, feliratozott tok. Spirállal fűzve, aranyozott kiadói borítóban. Jó példány.
20206.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szterényi József: Az iparoktatás Magyarországon. A kereskedelemügyi m. kir. minister megbízásából. Bp., 1897., Persti Könyvnyomda Rt., 795 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.
20207.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kodolányi Gyula: Rádiónavigáció. Bp., 1950, Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium IV. Postafőosztály, 316 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban.
20208.

Rufpreis:
4 000 HUF
Renault Laguna MR 307. (Kézikönyv). 1. köt.: Motor és tartozékai. Pécs, 1994, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 250 példányban.
20209.

Rufpreis:
2 400 HUF
Lapok a hajózás történetéből. TIT Természettudományi Stúdió Hajózástörténeti és Modellező Klubjának évkönyve 1983. Bp., 1983, TIT Rotaüzem, kiadói papírkötés.
20210.

Rufpreis:
2 000 HUF
Porsche Passion 911. Német nyelvű katalógus. Kiadói kartonált papírkötésben.
20211.

Rufpreis:
2 000 HUF
Nyomdász évkönyv és uti kalauz 1917. A Magyarországi Könyvnyomdászok és Betüöntők Szakegyesülete kiadása. Szerkesztette Lerner Dezső. 19. évfolyam.  Budapest, 1917. Világosság ny. 192 + [18] p. + 8 t. (kétoldalas, többségében kétszínnyomású tipográfiai táblák).  A nyomdaipar egyik érdekvédelmi szervezetének évkönyve, oldalszámozáson belül ábrákkal, statisztikákkal, az összes budapesti és vidéki nyomda részletes adataival, munkaidő- és fizetési adatokat is beleértve. Kötetünk egyben a nyomdaipar elmúlt tíz évének fejlődéséről is beszámol. Számos tipográfiai szakcikkel és érdekvédelmi részlettel. Példányunk végéről két perforált, nyomtatás nélküli levél hiányzik.  Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Az előzékeken és a kötet végi számozatlan leveleken korabeli hirdetések.
20212.

Rufpreis:
3 000 HUF
Jesch László: Gépkocsizók könyve. Asztalos Sándor - Jordán Károly - Ledács-Kiss Aladár közreműködésével szerk. - -. Bp., 1949, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
20213.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kármán Tódor - Lee Edson: Örvények és repülők. Kármán Tódor élete és munkássága. Ford.: Jereb Gábor. Bp., 1994, Akadémiai Kiadó. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20214.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Boros Jenő - Ocskay Zoltán: Magyar autó- és motortörténet. Bookazine. Bp., 2019, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20215.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF