Bücher: Technik

Zahl der Lose: 34

Szántó Tibor: A betűszedés könyve. Budapest, 1951. Könnyűipari Könyvkiadó Vállalat (Budapesti Szikra Nyomda). 275 + [1] p. + XI t. (6 táblán, ebből 5 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal, tipográfiai ábrákkal gazdagon díszített nyomdaipari és tipográfiai kézikönyv, a kötet végén a kiadást lehetővé tevő vörös farokkal: a kor szellemének megfelelő módon átpolitizált esztétikai zárófejezettel, mely a szakmunka tényleges értékéből (szervetlen kapcsolódása miatt) semmit nem von le. A kötet első és utolsó levelein halvány, kisebb foltosság. Fűzve, a gerincnél enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20216.

Rufpreis:
3 000 HUF
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. (Bp., 1939), Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő-ny.), 230+2+XIV+2 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel.
20217.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kohlmann V.: Köbtáblák hengeralaku, metszett és faragott fák. Mérték szerint kiszámítva - - által. Eilenburg, én., Offenhauer K. V. Kiadói kopott félvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, a hátsó borítón és a hátsó szennylapon bejegyzésekkel, bélyegzéssel.
20218.

Rufpreis:
1 600 HUF
Vegyes nyomdászati témájú könyvtétel, 3 db: Buzás Ferenc: Nyomdaipari elektronikus képfeldolgozás, Horváth Mihály: Montírozás, Garai Péter: Nyomdászszemmel a Windwordről.
20219.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kohlmann V.: Köbtáblák fűrészelt és vágott fákról métermérték szerint. Ausztria-Magyarország számára készült kiadás. Eilenburg,én.,Offenhauer K. V. Kopott, kissé foltos félvászon-kötésben, hiányzó hátsó szennylappal.
20220.

Rufpreis:
1 400 HUF
Általános robbantási biztonsági szabályzat. Szerk.: Deák Pál, Tomanek Károly. Bp., 1985, Országos Bányaműszaki Főfelügyelőség. Harmadik, módosított kiadás. Kiadói papírkötés.
20221.

Rufpreis:
800 HUF
Dr. Beke János: Bőrfeldolgozóipari szakmai enciklopédia. Bp., 1998, Könnyűipari Műszaki Főiskola Bőrtechnológiai Tanszék. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20222.

Rufpreis:
800 HUF
Tecklenburg, [Theodor Saladin]: Handbuch der Tiefbohrkunde. [A mélyfürástan kézikönyve]. Band II. Das Spülbohrsystem. Leipzig, 1887, Baumgärtners Buchhandlung. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Német nyelven. Kiadói papírkötés, széteső, rossz állapotban. + Dr. Nyúl Gyula: A magyar ásványolaj. Közlemény a Műegyetem Chemiai-Technológiai Intézetéből. Viseltes állapotban, az egyik lap különvált, 3 sztl. lev.
20223.

Rufpreis:
1 800 HUF
Nagyrévi György: A léghajózás története. Magyar tükörben. Veszprém,1962, Bakonyi Museum, 29 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 520 példányban.
20224.

Rufpreis:
1 600 HUF
Péch Antal:  Alsó Magyarország Bányamívelésének története III / 1-3. 1650-1750. Bp., .1967. Kiadói , kissé sérült, ragasztott papírkötésben Sajtó alá rendezte Kosáry Domokos. Csak 200 pld-
20225.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Roger Rössing: Fotografie mit der Praktica. Leipzig, 1969, VEB Fotokinoverlag. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20226.

Rufpreis:
1 600 HUF
20227.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF