Bücher: Jagd

Zahl der Lose: 12

Donászy Ferenc: Vadászkalandok vad tájakon. Haranghy Jenő rajzaival. Donászy Ferenc (1858-1923) ifjúsági író vadászati ismeretterjesztő írásai írott források alapján. Oldalszámozáson belül Haranghy Jenő egész oldalas és szövegközti rajzaival. Budapest, (1943). Hungária Könyvkiadó (ny.) 158 + [2] p. Vuray 0. Tordai 284. Korabeli vászonkötésben, védőborító nélkül. Jó példány.
20125.

Rufpreis:
4 000 HUF
Fekete István: Hajnal Badányban. Regény. Budapest, (1942). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Hornyánszky Viktor nyomdai műintézet rt.) 328 p. Első kiadás. Fekete István regénye először folyóirat-folytatásokban, az Uj Idők hasábjain jelent meg. Példányunk fűzése kissé laza, az előzékeken kisebb javítások. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.
20126.

Rufpreis:
3 000 HUF
16
20127.

Rufpreis:
3 000 HUF
Korompay Bertalan: Csapdafélák, a vadászat összehasonlító néprajzához, második, változatlan kiadás. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval.
20128.

Rufpreis:
3 000 HUF
Cserszilvásy Ákos: A vadászat mestere. Önképző gyakorlati útmutatás a vadászat kedvelői számára. Bp., 1987., Mezőgazdasági Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1896-ban kiadott könyv hasonmása.
20129.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dékán István: Medveles. [Regény.] (Budapest), [1960]. (Zrínyi ny.) 140 + [2] p. Dékán István (1919-1975) partizán és vadászati író Észak-Erdélyben játszódó vadászati kalandja második világháborús háttérben játszódik, amelyben a medvevadászat eseménye a partizánvitézség témájával keveredik. A különleges pályát befutó Dékán István pincér, partizán, vallatótiszt, ÁVH-s vezérőrnagy szerepet is betöltött; az 1956-os forradalom elől a Szovjetunióba menekült, később egy budapesti hotel igazgatója volt. A regény első kiadása 1958-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány levél és a fedőborítók foltosak. (A Hazáért kiskönyvtára.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
20130.

Rufpreis:
3 000 HUF
14
A Magyar Vadászújság XXVII. évf. 16. szám. hajtva
20131.

Rufpreis:
2 000 HUF
József Ákos: A kotorékvadászat. H.n., 2018, Fehér Mihály-Kertész Sándor-Nimród Vadászújság. Reprint kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hullámos.
20132.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dúcz László: Harmatcseppek. hn., én., Rovás Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
20133.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Görög Rezső rajzaival. Az előzéklapok rajzait Vezényi Elemér rajzolta. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. A szerző fényképeivel illusztrált. Kiadói kopottas, enyhén laza egészvászon-kötés. A borítón folttal.
20134.

Rufpreis:
1 600 HUF
Holdas Sándor: Különös vadászat. Bp., 1969, Móra. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, borítón kisebb szakadásokkal, volt könyvtári példány.
20135.

Rufpreis:
1 200 HUF
Soltész Béla - Méló László: Vadászírások, vadász receptek. Bp.,1987,Sport. Kiadói papírkötés. + Péter Jánosné: Vadételek. Bp., 2001, Papp-Ker Kft. Kiadói papírkötés.
20136.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF