Gy. Molnár István (1933-2010): Kossuth felhívására a Nép támogatásával elfogadják a Függetlenségi Nyilatkozatot (Debrecen, 1849. ápr. 14.). Rézkarc, papír, jelzett. Paszpartuban.20x29 cm