Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 269

Béres Károly: Misztótfalusi Kis Miklós a XVII. század legnagyobb magyar református tudós tipográfusa-a. Forrásmunkák adatai alapján írta: - - . A Református Püspöki Hivatal Nagyvárad Iratterjesztési Osztályának kiadványai III. sor. 7-8. sz. Családi tűzhely mellett. Nagyvárad, 1940., Kálvin Könyvnyomda-ny., 28 p. Kiadói papírkötés.;   Herepei János: A XVI-XVIII. századi kolozsvári nyomdászok iskolai és szakmabeli végzettsége, 169-185+1 p.
17592.

Béres Károly: Misztótfalusi Kis Miklós a XVII. század legnagyobb magyar református "tudós tipográfusa"-a. Forrásmunkák adatai alapján írta: - - . A Református Püspöki Hivatal Nagyvárad Iratterjesztési Osztályának kiadványai III. sor. 7-8. sz. Családi tűzhely mellett. Nagyvárad, 1940., Kálvin Könyvnyomda-ny., 28 p. Kiadói papírkötés.; Herepei János: A XVI-XVIII. századi kolozsvári nyomdászok iskolai és szakmabeli végzettsége, 169-185+1 p.

Rufpreis:
2 000 HUF
17593.

Rufpreis:
4 000 HUF
Svorényi József: Az ó-classica literatura vagy görög és római remek-irodalom történelmének főbb pontjai. Eger, 1851., Érseki Főtanoda, IV+7-346+III+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy hiányzó lappal (5/6.), néhány aláhúzással, a címlapon bejegyzésekkel.
17594.

Svorényi József: Az ó-classica literatura vagy görög és római remek-irodalom' történelmének főbb pontjai. Eger, 1851., Érseki Főtanoda, IV+7-346+III+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal, egy hiányzó lappal (5/6.), néhány aláhúzással, a címlapon bejegyzésekkel.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+(2)+414 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, a címlapon Szíves megemlítés czéljából bélyegzéssel.
17595.

Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VIII+(2)+414 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült borítóval, a címlapon "Szíves megemlítés czéljából" bélyegzéssel.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 6 kötete: Gaal Mózes: A magyar irodalom története főbb vonásokban; Dr. Pröhle Vilmos: Rendszeres franczia nyeltan; Cseh Lajos: Magyarország oknyomozó története rövid előadásban; Mihalik József: A zománcz; Boros Rudolf: A rajzolás vezérfonala; Dr. Bartha József: A magyar művelődés története. (4., 6., 16., 63-64., 68-69., 100. sz.) Pozsony-Bp., 1899-1901, Stampfel Károly. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, közte több sérült, szétvált.
17596.

Rufpreis:
2 400 HUF
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Bp., én., Franklin. 9 egészoldalas táblával. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, igényes későbbi aranyozott egészbőr védőborítóban, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel.
17597.

Rufpreis:
1 400 HUF
Szélpál Árpád: Versek. Párizs, 1977, Magyar Műhely, 93+3 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.   A könyvhöz tartozó kártyán a szerző, Szélpál Árpád saját kezű dedikációjával (Kedves Józsi! Itt küldöm az ígért könyvet. ...), dátumozva (Sceaux, 1978. dec. 4.)  Szélpál Árpád (1897-1987) költő, újságíró, fotóművész, avantgárd mozgalmak tagja (Galilei kör, Kassák csoportja), első versei a MA folyóiratban jelentek meg.
17598.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Virgoncz Gergely: Vígság tárháza. Bp., é.n., Hornyánszky. Félvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány kevés lapon ceruzás bejegyzésekkel.
17599.

Rufpreis:
1 800 HUF
17600.

Rufpreis:
1 400 HUF
Gaal Mózes: Kujak Andris keleti utazása. Góró Lajos rajzaival illusztrált. Bp.,1900., Franklin, 231+1 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal, egy sérült lappal.
17601.

Rufpreis:
1 200 HUF
Garay János: Szent László, történelmi költemény. 1. köt. Eger, 1851,Érseki Főtanoda betűivel-ny., 2+252+III t. Korabeli kopott félbőr-kötésben, hiányzó elülső szennylappal, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
17602.

Rufpreis:
1 000 HUF
F. W. Bain: Hindu regék. A hajnal leánya. Buborékok az élet tengerén. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én.,Rózsavölgyi. Kiadói egészvászon-kötés, benne az illusztrált elülső papírborítóval.
17603.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF