Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Német nyelven. Térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, foltos, egy kihajtható térkép szakadt. / Linen-binding, with worn cover, spotty pages, one map damaged, in German language. Sixth edition.
Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Achtzenhte Auflage; Unteritalien und Sizilien, Sardinien, Malta, Tripolis, Korfu. Siebzehnte Auflage.; Leipzig, 1911-1936, Karl Baedeker. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az egyik gerinc sérült.
Réthi Lajos: A hunyadmegyei népiskolák főképen nyelvi és nemzetiségi szempontból. Felolvastatott a "Hunyadmegyei történelmi és régészeti társaság" márciusi ülésén. Déva, 1882., Hirsch Adolf, 15 p. Korabeli kartonált papírkötés/
Réthi, Lajos: The public schools in Hunyad County are mostly linguistic and ethnic. Déva, Adolf Hirsch, 15 p. Paperbinding.
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, névbejegyésekkel és névbélyegzéssel, a címlapon kis hiánnyal.
Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with worn cover, with little bit spotty pages, with little lack on the title page, with name notices. In Hungarian language.
Garda Dezső: Székely hadszervezet és faluközösség. Gyergyószentmiklós, 1994, Mark House Kft. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, a címlapon irredenta ex libris-szel.
Fekete Lajos - Nagy Lajos: Budapest története a török korban. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 1991, Történelmi Igazságtétel Bizottság 1956-os Intézet, 243 p. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kisebb gyűrődés. Megjelent 3000 példányban.
Suzan Bayhan: Priene - Milet - Didyme. Ankara, 1990, Keskin Color Kartpostalcilik Ltd. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Nagy Czirok László: Pásztorélet a Kiskunságon. Bp., 1959., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal és szövegközti illusztrációkkal, színes táblákkal illusztrált. A 355. oldaltól "Szómagyarázat és tájszavak jegyzékével". Kiadói kopott félvászon-kötés. Egyetlen kiadás. Megjelent 2000 példányban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.