Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 184

Charles Darwin: The Voyage of the Beagle. WIth an Introduction and appreciation by H. E. L. by Mellersh. London, én., Heron Books. Angol nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Hasonmás kiadás. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés, a gerincen kis sérülésnyommal.
15024.

Charles Darwin: The Voyage of the "Beagle." WIth an Introduction and appreciation by H. E. L. by Mellersh. London, én., Heron Books. Angol nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Hasonmás kiadás. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés, a gerincen kis sérülésnyommal.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dr. Prinz Gyula: Utazásaim Belső-Ázsiában. Bp., 1911, Kertész József-ny., XVI+333 p.+5 sztl. lev.+81 t. (közte több kihajtható). Számos szövegközi ábrával, térképpel, képtáblával illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
15025.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
9
Juhász Andor: Halló, itt London! Bp.,(1933),Révai, 246+2 p. Fekete-fehér fotókkal. A könyv fadúcait Reiter László készítette. Korabeli kopott félbőr-kötés.
15026.

Rufpreis:
2 000 HUF
Budapest története. I. köt.: Budapest az ókorban. I. rész. Szerk.: Szendy Károly. Bp.,1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXIII+352 p.+LIV (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t. +2 (kihajtható térkép)+1 (nagyméretű térkép-melléklet:Az őskori kultúrák Budapest területén, 73x61 cm) t.; Kiadói kissé kopott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
15027.

Rufpreis:
4 000 HUF
15028.

Rufpreis:
800 HUF
Farkas Róbert: A Kassai Kath. Főgymnasium története 1657-1895. Kassa, 1895., Ries Lajos-ny., 4+426+1 p.+6 (fekete-fehér fotók) t. + 3 (kihajtható táblák) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé foltos lapokkal.
15029.

Rufpreis:
1 800 HUF
9
Pataki János: Partium. Erdély kapuja. Fényképezte és szerkesztette:- -. Bp., 2012., Székelykönyv. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15030.

Rufpreis:
2 000 HUF
Pataki János: Máramaros. Ahol megállt az idő. Fényképezte és szerkesztette: - -. Bp., 2009., Székelykönyv. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, egy lapon tollas jegyzettel.
15031.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tonelli Sándor: Nagyapáink Pest-Budája. Bp., 1944., Athenaeum, 218+4 p. Egészoldalas és szövegközti képekkel fekete-fehér és 7 színes egészoldalas táblával illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben.
15032.

Rufpreis:
3 000 HUF
Cholnoky Jenő: Utazásaim, élményeim, kalandjaim. Bp., 1942, Pantheon, 396 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Átkötött kartonált papírkötésben, átkötéskor az eredeti elülső papírborítót felhasználták, kissé sérült gerinccel, koszos borítóval, az előzéklapon hiánnyal.
15033.

Rufpreis:
1 800 HUF
Mikulich-Pataki: Ismerjük meg Budapestet. Bp., Pázmány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15034.

Rufpreis:
1 000 HUF
1908 Siena utazási prospektus képes 26p.
15035.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF