Telegdi Roth Károly: Magyarország geológiája. I. rész. A magyar föld és az azt környező területek hegyszerkezetének kialakulása. Tudományos Gyűjtemény 104. Pécs, 1929, Danubia Könyvkiadó. Foltos, megviselt állapotú egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel. Hiányzó térképmelléklettel.