Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 27

Leonhard Eulers vollständige Anleitung zur niedern und höhern Algebra : I.-II. Theil / Berlin. 1796. Nauf. 312 p. + 403 p. Modern papírkötésben. Korabeli bejegyzésekkel
17063.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Ismeretterjesztő Könyvtár 8 kötete:   Williams Archibald: Korunk találmányai. Angol eredetije után átdolgozta Sándor Szilárd. Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Előszőt írt hozzá Zemplén Győző, 392 p.;  Williams Archibald: A modern technika nagy alkotásai. Angol eredetije után átdolgozta Péter Jenő. 8+355 p.;  Williams Archibald: Újkori híres utazók. Angol eredetije után átdolgozta Mikes Lajos. 4+323+1 p.;  Williams Archibald: A modern bányászat. Ford.: Réz Géza. 4+396 p.;   G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Ford.: Schöpflin Aladár. 3+392 p.;  Gibson R. Charles: A modern villamosság. Ford.: Hajós Rezső.  4++345+1 p.;   E. S. Grew: A modern geológia. Ford.: Ballenegger Róbert. 4+271 p.;  Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröchlih Károly. 4+428 p.;   Bp., 1910-1914, Franklin. Gazdag képanyaggal illusztráltak. Kiadói egységes aranyozott,festett, illusztrált egészvászon-kötések, változó állapotban, a borítókon kis foltokkal, kis kopásnyomokkal, egy gerincen egészen kis sérüléssel.
17064.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Gyógyszerészeti hetilap. A gyógyszerészeti tudományok fejlődésének s az Általános magyarországi gyógyszerészegylet szakügyeinek közlönye. Tizenhetedik évfolyam 1878. Szerk.: Schédy Sándor. Bp., 1878., Sédy-féle Könynyomda-Intézet, VIII+2+778, 795-824 p. Korabeli kopott félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé foxing foltos lapokkal, egy sérült (777/778) és hiányzó lapokkal (778-795 között.)
17065.

Rufpreis:
8 000 HUF
Kovácsy Béla és Monostori Károly: A ló és tenyésztése - kézikönyv lótenyésztők, lókedvelők, állatorvosok és mezőgazdák számára, Koczányi és Vitéz kiadása, Kassa 1892, FACSIMILE kiadás, 2911. számozott példány. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
17066.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dr. F. König: Ratgeber in gesunden und kranken Tagen. I-III. köt. Leipzig, é.n. (cca 1910-1920), Dr. Karl Meyer G.m.b.H. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes ábrákkal, kihajtható, színes mellékletekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon kisebb kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
17067.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Jávorka Sándor et al.: Növényhatározó. Szocialista Nevelés Könyvtára 56. sz. Bp., 1955, Tankönyvkiadó, (4)+707+(1) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
17068.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Dr. Wagner Richárd: Földgömb gyakorlatok. Bp., 1941, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17069.

Rufpreis:
2 000 HUF
17070.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dr. Csengődy József, Dr. Jámbor Gyula: Tapasztalataink a Doppler-elv alapján működő ultrahang-áramlásvizsgáló készülékkel peripheriás verőérbetegségekben. Különlenyomat az Orvosképzés c. folyóiratból. Bp., 1973, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat (Révai-ny.), 441-447 p. Kiadói tűzött papírkötés. Dr. Jámbor Gyula (1939- ) érsebész, a tanulmány egyik szerzője által DEDIKÁLT.
17071.

Rufpreis:
1 200 HUF
Dr. Jámbor Gyula et al.: A gyomor-nyombélfekély, a peptikus (relfux-) oesophagitis és az idült pancreatitis sebészi kezelésének néhány időszerű kérdése. Különlenyomat a Magyar Sebészet c. folyóiratból. Bp., 1973, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat (Révai-ny.), 145-156 p. Kiadói tűzött papírkötés. Dr. Jámbor Gyula (1939- ) érsebész, a tanulmány egyik szerzője által DEDIKÁLT.
17072.

Rufpreis:
1 200 HUF
Természettudományi Ismeretek III-IV. kötetek. III. köt.: Mikola Sándor - Vermes Miklós: A szilárd és folyékony testek természettana. IV. köt.: Kiricsi János - Konek Frigyes - Vermes Miklós: Hangtan - hőtan - fénytan. hn., én., Békés Vármegye Közönsége. Kiadói kopott, foltos papírkötések, kissé foltos lapokkal.
17073.

Rufpreis:
1 400 HUF
Ócsag Imre, dr.-Szidnainé dr. Csete Ágnes: Lóra, gyerekek! Voltizsálás. Bp., 1986., Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
17074.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF