Szalatnai Rezső: A Duna költői. Öt évszázad versei a Dunáról. Bp., 1944., Hungária, 186 p. Oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.