Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 309

17334.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Kolligátum 2 műből: Sidronii Hosschii Elegiarum libri sex. Item Guilielmi Becani idyllia & elegiae.; Jacobi Wallii Poematum Libri Novem. (Egybekötve.) Norimbergae (Nürnberg), 1755, Georgii Christ Weberi , 11 sztl. lev. +354 p.; 9 sztl. lev.+348 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal. / Colligation of 2 works: Sidronii Hosschii Elegiarum libri sex. Item Guilielmi Becani idyllia & elegiae.; Jacobi Wallii Poematum Libri Novem. Norimbergae (Nürnberg), 1755, Georgii Christ Weberi, 11 unnumbered leaves+354 p.; 9 unnumbered leaves+348 p. In Latin language. Leather-binding, with slightly worn cover, spotty pages.
17335.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Riskó Géza: EDDA Művek. Vasrock. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 237+(3) p. Kiadói papírkötés. Az EDDA Művek rockegyüttes tagjai (Pataky Attila, Gömöry Zsolt, Donászy Tibor, Alapi István, Pethő Gábor) által aláírt példány! (A címlapon, illetve a könyvben a tagok fényképeinél is aláírásokkal (Gömöry Zsolt, Donászy Tibor)).
17336.

Rufpreis:
8 000 HUF
17337.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
17338.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Szkárosi Endre - Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények. Bp., 2013, Magyar Műhely Kiadó, 93 +(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Szkárosi Endre (eredeti nevén: Horváth Endre) (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, intermediális művész, előadó által DEDIKÁLT példány.  SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új ,,költészetművészeti könyvmunkáját. Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni - ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága. (Forrás: Magyar Műhely Kiadó - magyarmuhely.hu)
17339.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Vécsey Zoltán: A síró város. I-III. köt. Kazinczy Könyvtár. Kassa, 1931, Kazinczy Könyv- és Lapkiadó (Prága, Litera-ny.), 227+(1) p., 222 p., 238+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen apró sérülésekkel, kopásnyomokkal. Megjelent 3000 példányban. A csehszlovák hatóságok a könyv szinte összes példányát elkobozták és bezúzatták, rendkívül ritka!
17340.

Vécsey Zoltán: A síró város. I-III. köt. Kazinczy Könyvtár. Kassa, 1931, Kazinczy Könyv- és Lapkiadó (Prága, "Litera"-ny.), 227+(1) p., 222 p., 238+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen apró sérülésekkel, kopásnyomokkal. Megjelent 3000 példányban. A csehszlovák hatóságok a könyv szinte összes példányát elkobozták és bezúzatták, rendkívül ritka!

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
9
Anton Pavlovics Csehov művei: I.-IV. kötetek. Teljes. Bp., 1960., Európa. Kötetenként 1-1 rézmetszetű Csehov portréval, Vertel József, Gerstenbrein Ferenc, Nagy Zoltán, és Füle Mihály munkáival. Kiadói egészbőr-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kisebb foltokkal, néhány szamárfüles lappal, tulajdonosi névbélyegzőkkel. Centenáriumi kiadás, készült az író születésének 100. évfordulójára.
17341.

Rufpreis:
8 000 HUF
Milorad Krstic: Das anatomische theater. The simultaneous games of the 20th century. 20. századi szimultán játékok. Kurdy Fehér János előszavával. Bp. - Ljubljana, 2008., Roczkov Studió. Magyar, szlovén és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17342.

Rufpreis:
8 000 HUF
17343.

Rufpreis:
5 000 HUF
17344.

Rufpreis:
8 000 HUF
Persovits József: Misztótfalusi Kis Miklós. Bp., 2009, Optima Téka. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17345.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF