Császár Elemér: Ányos Pál. (1756-1784.) Magyar Történeti Életrajzok. [XXVIII. évfolyam, 1-3. füzet.] Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1912, Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.),255 p.+ 6 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Mika Sándor: Weiss Mihály. Egy szász államférfiú a XVII. században.Magyar Történeti Életrajzok. IX. évf. 1. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1893, Magyar Történelmi Társulat,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+4+219 p.+ 7 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
II. Rákóczi Ferenc erdélyi hadserege. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Magyari András. Bukarest, 1994, Kriterion-Polis. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. Ritka!
Bethlen Farkas: Erdély története I-III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott, festett, félbőr kötésben, kétféle színváltozat, az I. kötet erősen kopott borítóval, benne sérült táblával, intézményi bélyegzőkkel, a II. kötet kopott.
Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán a jákfai Gömbös-család dombornyomásos címerével, pótolt gerinccel
Id. Görgey István: 1848 és 1849-ből. Élmények és benyomások. Okiratok és ezek magyarázata. Tanulmányok és történelmi kritika. Harmadik kötet. Bp.,1888, Franklin, XII+732+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, tollas aláhúzásokkal.