Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 314

Krúdy Gyula: A 42-ős mozsarak. Mühlbeck Károly rajzaival. Krúdy Gyula összegyűjtött munkái. Bp., 1915, Singer és Wolfner, 181+(3) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal.
17331.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Balázs Béla: A vándor énekel. Versek és novellák. Vál., szerk. és az előszót írta: Radnóti Sándor. Bp., 1975., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott, 86. számú példány.
17332.

Rufpreis:
2 400 HUF
Dobai Péter: Párbaj, Tükörben. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Literra Nova. Kiadói papírkötésben.
17333.

Rufpreis:
5 000 HUF
Sirisaka Andor (1859-1901): Anyósok könyve. Humorisztikus, szátirikus anyós-tárgyu apróságok mulatságos és tanulságos gyüjteménye. Tömérdek képpel, százannyi élccel. Írta, nyirta s a t. közönség mulattatására kiadta: - -. Pécs, 1900., Taizs József. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
17334.

Rufpreis:
4 000 HUF
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kiadói papírkötés.
17335.

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
3 000 HUF
Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Bp., 1943, Pharos, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval.
17336.

Rufpreis:
2 400 HUF
22
17337.

Rufpreis:
2 400 HUF
Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei.  Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1901, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Masodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, kissé kopottas borítóval.
17338.

Rufpreis:
3 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1897, Révai Testvérek. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A borítója és a gerince kopottas, a fűzése kicsit laza, van egy kijáró lapja.
17339.

Rufpreis:
2 000 HUF
10
Amor Sanctus. Szent Szeretett könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. A Magyar Szemle Könyvei VI. Fordította: Babits Mihály. Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti papírborító bekötve Foltos lapokkal
17340.

Rufpreis:
1 600 HUF
Takáts Gyula: Tükrök szava - betűk arca. Jegyzetek - válaszok. Vallomások. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által ALÁÍRT példány. Bp.,1985,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
17341.

Rufpreis:
1 400 HUF
16
Képes árjegyzék kívánatra bérmentve megküldetik. Tandem Grafikai Stúdió Anno sorozata. Bp.,én.,Tandem Grafikai Stúdió. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
17342.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF