Drasche hamutál, a gyárat reklámozó felirattal (Drasche Kőszénbánya- és Téglagyár), XIX. sz. második fele. Mázas kerámia, jelzett, kis mázlepattanásokkal, kopásnyomokkal, d: 15 cm