Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin, 286; 293+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a II. kötet címlapján átsatírozott névbejegyzéssel, de egyébként jó állapotban.
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan példány.
Szabolcs vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monografiája. Bp.,(1900), Apollo,(Légrády-ny.),XV+574 p. +11 (közte 4 színes tábla) t. + 1 (Szabolcs vármegye térképe) t. Átkötött aranyozott modern egészműbőr-kötés, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, a térképlap szélén szakadással, egy térkép és egy tábla hiányzik, a 182-187. oldalak között hiányzó lapokkal.
Schütz, J(oseph) B(aptist): Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildete Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile, ... Neunter Band. Wien, 1808, Anton Doll, 286 p.+1 (kihajtható rézmetszetű Európa térkép, 18x21 cm.) Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, 2 metszet hiányzik.
Schütz, J(oseph) B(aptist): Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildete Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile, ... Fünfter Band. Wien, 1808, Anton Doll, 286 p.+3 (rézmetszet.) Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, 1 metszet hiányzik.
Bars és Hont közigazgatásilag egyelőre egyesített vármegyék alispánjának 1942. évi március hó 16-tól augusztus hó 31-ig terjedő időszakról szóló félévi jelentése, közzéteszi Dr. Hetényi Rezső alispán. Bp., Globus. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Bendeffy-Benda László: Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934., Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága, 208 p. + 8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen folttal.
Tárczy-Hornoch Antal: Mikoviny Sámuel, a Selmeci Bányatisztképző Tanintézet első tanára. Bányászati, Kohászati és Erdészeti Felsőoktatásunk Története. 1735-1935. Különlenyomat az 1. füzetből. [Kiadja a M. kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Karának Könyvkiadó Alapja.] Sopron, 1938.,(Röttig-Romwalter Nyomda Rt.) 2+25-42+2 p. + 6 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés foltos borítóval.
"Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.