Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 147

15641.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Millot, (l Abbe) A világnak közönséges történetei. Írta Frantzia nyelven Abbás Millót úr. (Ford. /Verseghy/ Versegi Ferentz.) 1. köt. 1.: A régi nemzetek. .  Pesten és Budán, 1790. Weingand. LXXIII, 288 l. 2 sztl. lev.; Verseghy Ferenc tanulmányaival.. Korabeli, kissé sérült, aranyozott kőrkötésben. Ritka!
15642.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Virág Benedek: Magyar századai. I-V. kötet.+ - - poétai munkái. [3 kötetbe kötve, teljes. ] A IV. kötet második kiadás. Az I-II-III. kötet és a poétai munkái harmadik kiadás. A Magyar Nemzeti Muzeum kézirataiból közli Toldy Ferencz. Pest, 1862-1863. Heckenast Gusztáv, 1 címkép (címkép, Virág Benedek acélmetszetű arcképe, 11x8,5 cm )+252+218; 193+4+235; VIII+224+XVI+239 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, foltos lapokkal, intézményi bélyegzésekkel, két borítón régi könyvtári címke nyomaival.
15643.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti elülső borítót és a gerincet felhasználták, kissé foltos lapokkal, a címlapon bejelölésekkel.
15644.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Berruyer, Isaac-Joseph: Histoire du peuple de Dieu, depuis son origine jusqu? la naissance du messie I.-III. Paris, 1739. Bordelet. Számos melléklettel, kihajtható térképekkel. Korabeli, aranyozott egészbőr kötésben. II. kötet kötése sérült, lapokon foltok. / Full leather binding, 2nd book is slightly damaged.
15645.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
A magyar nemzet története. I-VIII. köt. Nem teljes. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítókkal
15646.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Szalay László: Magyarország története. III. kötet. A Hunyadyakatól a mohácsi vészig. 1437-1526. Lipcse, 1853, Geibel Károly, XII+594+2 p. Első kiadás. Kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal, ceruzás jegyzettekkel és aláhúzásokkal.
15647.

Rufpreis:
6 000 HUF
15648.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. 154p. Modern vászonkötésben, egy-két javított oldallal.
15649.

Rufpreis:
6 000 HUF
17
6 db szocialista témájú füzetke:  Kereszténység és a szociálizmus, Csizmadia Sándor: A nép pártja-e a néppárt? A katonai javaslatok, az ellenzék és a klerikalizmus, Civillista, katonaság, kivándorlás, Kik a hazaárulók?, Kik arattak a nyáron?! Bp.,én., Népszava. Papírkötések, változó állapotban, foltosak, bejegyzésekkel és bélyegzésekkel a borítókon, az első füzet címlapjának szélén kis sérülések és utolsó lapja szakadt.
15650.

Rufpreis:
6 000 HUF
Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956. Napló. Bp., 2006, 1956-os Intézet. 222 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.
15651.

Rufpreis:
6 000 HUF
Fényes László védőbeszéde a Tisza-perben. A forradalom okai és a Tisza-bünper vádja. Bp., 1922, Löblovitz Andor. (Friedmann ny.). 131p. Fényes Lászlót (1871-1944), az ország első oknyomozó újságírój volt akit mind a proletárdiktatúra, mind az ellenforradalom idején bebörtönöztek. Javított papírkötésben
15652.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF