Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 255

Henrik Ibsen színművei. I-II. köt. Ford.: Hajdu Henrik. Helikon Klasszikusok. Bp., 1966, Magyar Helikon, 982+(4) p., 1281+(6) p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, műanyag védőborítóban, jó állapotban. (1111./1200) példány.
17299.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
Anton Pavlovics Csehov művei: I.-IV. kötetek. Teljes. Bp., 1960., Európa. Kötetenként 1-1 rézmetszetű Csehov portréval, Vertel József, Gerstenbrein Ferenc, Nagy Zoltán, és Füle Mihály munkáival. Kiadói egészbőr-kötésben, a lapéleken kis elszíneződés egy két helyen, néhány lap gyűrött.  Centenáriumi kiadás, készült az író születésének 100. évfordulójára.
17300.

Rufpreis:
8 000 HUF
35
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt! Bp., 1942, Kelet Népe, 320 p. Félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, címlapon szakadással és névbejegyzéssel, javított kötéssel, utolsó lapon javított szakadással.
17301.

Rufpreis:
5 000 HUF
15
Berthold Brecht: Kurázsi mama és gyermekei. Ford: Nemes Nagy Ágnes, Józsa János fametszeteivel. Számozott (160./600) példány. Bp., 1965. Helikon. Kiadói egészbőr-kötésben.
17302.

Rufpreis:
6 000 HUF
Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv...  vagyis a legszükségesebb tudományok öszvesége, vallási különbség nélkül minden néptanítók és tanulók számára készült, s a magyar tudós társaság által első rendű Marczibányi Lajos jutalommal koszorúzott pályamunka. Budán, 1837. Eggenberger. 290p. Tulajdonosi névbejegyzéssel és néhány korabeli firkával a belső borítón. Átkötött, igényes könyvkötői kötésben.
17303.

Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv... vagyis a legszükségesebb tudományok' öszvesége, vallási különbség nélkül minden néptanítók és tanulók számára készült, s a magyar tudós társaság által első rendű Marczibányi Lajos jutalommal koszorúzott pályamunka. Budán, 1837. Eggenberger. 290p. Tulajdonosi névbejegyzéssel és néhány korabeli firkával a belső borítón. Átkötött, igényes könyvkötői kötésben.

Rufpreis:
4 000 HUF
Szomaházy István: Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével szerkesztette - - . Bp.,(1898), Athenaeum,4+212 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel. kopott borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
17304.

Rufpreis:
2 000 HUF
28
Baudelaire, Charles: Romlás virágai. H.n., Genius. 256. számozott példány. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17305.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Goethe: Életemből. Költészet és vaóság. H.n., Genius. 82. számozott példány. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17306.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Fülöp Árpád: Hit remény, szeretet. Drámai allegória. Ungvár, 1898. Szerzői. Foltos, sérült papírborítékban. 30p. Felvágatlan. Ritka kiadás.
17307.

Rufpreis:
3 000 HUF
Fülöp Árpád: A Megváltó. Drámai költemény. Ungvár, 1897. Szerzői. Foltos papírborítékban. 131p. Ritka
17308.

Rufpreis:
3 000 HUF
17309.

Rufpreis:
8 000 HUF
Verne Gyula: Utazás a Föld körül. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél sérült, viseltes állapotban.
17310.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF