Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 337

Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.[1966.],Magyar Helikon,(Gyoma,Kner-ny.), 27 sztl. lev.+ 4( Würtz Ádám 4 egészoldalas rézkarca) t. Kiadói kopott egészbőr-kötés, volt könyvtári példány, 23x15 cm. Számozott (214./1200) példány.
17369.

Rufpreis:
3 000 HUF
Madách Imre: Az ember tragédiája. Kass János 15 db egészoldalas illusztrációjával. A szöveget Szabó József gondozta. Bp., 1980., Magyar Helikon-Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
17370.

Rufpreis:
2 400 HUF
Vértessyné-Makfalvay Gizella: Hópelyhek. Beszélyek és utleírások. Székesfehérvár, 1893., Székesfehérvár és Vidéke. Szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblán sérüléssel, volt könyvtári példány, kissé foltos lapokkal, egy lap alján firkával, megviselt állapotban.
17371.

Vértessyné-Makfalvay Gizella: Hópelyhek. Beszélyek és utleírások. Székesfehérvár, 1893., "Székesfehérvár és Vidéke." Szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblán sérüléssel, volt könyvtári példány, kissé foltos lapokkal, egy lap alján firkával, megviselt állapotban.

Rufpreis:
4 000 HUF
28
Dalányi József: Kései vallomás. Emlékképek Fekete Istvánról, várossá nőtt falujáról 1935-1956. DEDIKÁLT példány. Ajka, 1993., Ajka Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatala, 160 p. Kiadói papírkötés.
17372.

Rufpreis:
2 400 HUF
Caius Valerius Catullus összes költeményei. Cai Valerii Catulli Veronensis Quae Supersun Omnia. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezetésével. Bp., 1938., Officina, 216 p. Első kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17373.

Rufpreis:
3 000 HUF
Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Számos ábrával és táblázattal. Reprint, Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17374.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
J. Bauer, V. Bouska, F. Tvrz: Drágakőkalauz. Bp., 1989, Natura. Színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóban
17375.

Rufpreis:
3 000 HUF
Beöthy Zsolt: Elbeszélések. Pest, 1871., Fekete Bernát, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 259 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az utolsó két lap laza és részben kijár, 1952-es ajándékozási sorokkal.
17376.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kölcsey Ferenc: Parainesis. Bp., 1896., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép, Kölcsey Ferenc acképe) t. +83+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal.
17377.

Rufpreis:
2 400 HUF
Szalánczi Gyula. Pásztortüzek. Bp.-Lőcse,1896, Grill Károly-Latzin János. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, megerősített kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, szennylapon kisebb szakadással.
17378.

Rufpreis:
2 000 HUF
Méhes András: Magyar pohárköszöntő az életben előforduló minden alkalomra. (Felköszöntő-könyv.) Bp., 191., Franklin, 384 p. Negyedik kiadás. Kiadói festett, illusztrált félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
17379.

Rufpreis:
2 400 HUF
Dugonics András: A szerecsenek. Ujjabb életre hozta Dugonics András kiráji oktató. Másadik könyv. Afrikai esetek. Pozsonyban és Pesten, 1798, Füskúti Landerer Mihály. Korabeli papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Rézmetszetű címkép hiányzik.
17380.

Rufpreis:
3 000 HUF
23

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF