Gogol: A legvitézebb közákkapitány. Tárász Bulyba rendkívüli élete. Gogoly regényéből az ifjuság számára átdolgozta: Szalacsy Károly. Bp.,1938,Rekord. Roxi rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.