Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 32

[Arnold Geulincx (1624-1669, Philaretus)] Arnoldi Geulings: Gnothi Seauton, sive - - ... Ethica. Post tristi authoris fata. Omnibus suis partibus in lucem edita, & tam seculi hujus, quam atheorum quorundam Philosophorum impietati, scelestisque moribus, quanquam Specioso ut plurimum Virtutis praetextu larvatis, opposita Philarethum. Ethicae Tractatus Primus de Virtue Primis ejus Proprietatibus quae vulgo Virtutes Cardinales Vocantur., Ethicae Tractatus Secundus de Virtutibus Vulgo Dictis Particuaribus. Lugduni Batavorum [Leiden], 1683., Johannem de Vivie, 23 sztl. lev+280;4+195 p. Latin nyelven. Korabeli egészpergamen-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstábla foltos, sérült, az I. részben a lapok egy részén egészen kis lyukkakkal, két kijáró lappal, foltos lapokkal, a II. részben foltos, sérült lapokkal, 10 lapon javításokkal, az utolsó lap javított, sérült, hiányos, két tulajdonosi bejegyzéssel, két helyen aláhúzással. A II. rész restaurálásra szorul. Ritka!
17204.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Sára Péter: A magyar nyelv titokzatos forrásánál. Rokon vonások, szerkezeti hasonlóságok a magyar és a török nyelvekben. Bp., 1996., Szenci Molnár Társaság. Kiadói papírkötés.
17205.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Gáborján Alice: A tardi kendertermékek. A Néprajzi Múzeum tudománytörténeti kiadványsorozata 15. Bp.-Miskolc, 2009, Néprajzi Múzeum-Herman Ottó Múzeum. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17206.

Rufpreis:
4 000 HUF
17207.

Rufpreis:
1 600 HUF
Ballagi Mór: Új teljes magyar és német szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Magyar-német rész. Pest, 1857, Heckenast. Korabeli, hiányos gerincű félbőr kötésben.
17208.

Rufpreis:
1 000 HUF
Nietzsche Frigyes: Im-igyen szóla Zarathustra. Tásadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Grill. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
17209.

Rufpreis:
1 400 HUF
Balassa Iván: A határainkon túli magyarok néprajza. Bp.,1989, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopott papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
17210.

Rufpreis:
1 200 HUF
A N. Leontyev: A pszichikum fejlődésének problémái. Ford.: Mikus Gyula. Bp., 1964., Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17211.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
17212.

Rufpreis:
1 000 HUF
Jacobus Thomasius - Ahasverus Fritschius- Enessey György: A cigányok. Három korai tanulmány a cigányokról. Válogatta, fordította, az előszót és a magyarázatokat írta Magyar László András. Bp., 1998, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
17213.

Rufpreis:
4 000 HUF
Nyomárkay István: Anyanyelvi ébredés és hagyomány nálunk és szomszédainknál. Bp., 2002, Lucidus. Kiadói papírkötés.
17214.

Rufpreis:
1 600 HUF
Nigel Warburton: Bevezetés a filozófiába. Bp., 2005, Kossuth. Harmadik bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17215.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF