Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Miskolc thjf. város cím- és lakjegyzéke. Hiteles adatok alapján összeállította a kiadó: Földes Lajos hírlapíró. I. évfolyam (!) 1929/30. Miskolc,1929,Miskolci Könyvnyomda Rt., IV+130+2 p. Korabeli reklámokkal. Az eredeti reklámos borítókat bekötötték. Átkötött kissé kopott modern félműbőr-kötés, 2 szakadt, 1 sérült és kissé hiányos lappal, foltos, intézményi bélyegzőkkel, tollas aláhúzásokkal.
15024.

Rufpreis:
2 000 HUF
1925 A Miskolci Ipartestület XLI. évi jelentése 1925. évről. Közli: Kovács Lajos ipartestületi titkár. Miskolc, 1926., László Könyvnyomda Rt., 60+XXVIII p. Kiadói papírkötés, a borítón kis hiánnyal, intézményi bélyegzőkkel.
15025.

Rufpreis:
1 200 HUF
Ifj. Kubinyi Miklós: Árva vára. Történelmi tanulmány. Második, javított kiadás. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, illusztrált, sérült állapotban. 178 p + kihajtható táblák
15026.

Rufpreis:
4 000 HUF
15027.

Rufpreis:
2 000 HUF
Körmendy-Ékes Lajos: Az ötven éves Mátyásföld. A Mátyásföldi Nyaralótulajdonosok Egyesülete fennállásának ötvenedik évfordulójára a választmány megbízásából. Mátyásföld, 1938.,(Bíró Miklós-ny.), 207 p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói foltos, kopott egészvászon-kötésben.
15028.

Rufpreis:
4 000 HUF
Hegyaljai Kiss Géza: Bőcs ünnepe. Dr. - - lelkészi beköszöntésekor és beiktatásakor mondott beszédek. Sárospatak, 1926, Fischer Lajos, 1 t. + 76+1 p. Egészvászon-kötés.
15029.

Rufpreis:
2 400 HUF
Globus mundi 1509. 1895-ös facsimile kiadása. Milano, [1895.], U. Hoepli, 14 sztl. lev., 22x17 cm. Globus Mundi declaratio siue descriptio mundi et totius orbis terrarum,... Amerika első feltüntetésével. Fametszető térkép ábrákkal. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt pergamen védőborítóval, nagyrészt felvágatlan./ Globus Mundi 1509. Facsimile edition from 1895. Milano, [1895.], U. Hoepli, 14 unnumbered pages, 22x17 cm. Globus Mundi declaratio siue descriptio mundi et totius orbis terrarum,... With wood engraving illustration. Paper-binding, with little bit damaged parchment cover, with for the most part uncut pages.
15030.

Rufpreis:
8 000 HUF
15031.

Rufpreis:
5 000 HUF
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: A selyem útja. I-II. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144; 4+145-308+2 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötet pár lapjának szélén gyűrődésnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15032.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
15033.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
15034.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
18
15035.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF