Bücher: Jura

Zahl der Lose: 15

Kmety Károly: A magyar közjog tankönyve. Bp., 1907., Politzer-féle Könyvkiadó-Vállalat, 563 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött eredeti papírborítóval, kopott borítóval, néhány lapon ceruzás jegyzettel, a lapok egy részénél a fűzés meglazult (226-255 oldalak között, és a 260-285 oldalak között.)
15633.

Rufpreis:
6 000 HUF
Tőzsdei bíráskodás. A vonatkozó törvények, szabályzatok és gyakorlat alapján szerk. Nyáry József tőzsdei titkár közreműködésével dr. Félegyházi Elek budapesti ügyvéd. Bp., 1904, Grill, 300 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés.
15634.

Rufpreis:
4 000 HUF
Hármas mutató. II. köt. A magyar igazságügyi írott jog forrásairól. A m. kir. igazságügyminiszter megbízásából kiadja az Igazságügyi Közlöny szerkesztősége. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1908, Grill Károly, 917 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben, Leszik-kötés.
15635.

Rufpreis:
3 000 HUF
15636.

Rufpreis:
1 600 HUF
Gábor Béla-H. Arányi Taksony: Dactyloscopia. A személy kilétének megállapítása az ujjak lenyomatai alapján. Bírák, ügyészek, rendőrhatóságok, csendőrség, fegyintézetek részére. hn., én., nyn. Az 1905-ös reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, egy kissé szakadt, és két laza lappal. 509. számú számozott példány.
15637.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Korbuly Imre: Magyarország közjoga illetőleg magyar államjog rendszere. Kapcsolatban az ország közigazgatási szervezetével. Bp., 1877, Eggenberger, VIII+575+1 p. Modern műbőr kötésben, címlap nélkül, sérült lapokkal, dohos.
15638.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Igazságügyi szervezet. Peren kívüli eljárások. Kisajátítási eljárás. - Örökösödési eljárás. - Telekkönyvi rendelet a betétszerkesztéssel. - Katonai házassági óvadék becslése. Összeáll. és a vonatkozó jogszabályokkal, joggyakorlattal és utalásokkal ellátta: Dr. Gaár Vilmos. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1901, Grill Károly, V+3+968 p. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a gerincen kis sérüléssel, szakadt szennylapokkal.
15639.

Rufpreis:
2 000 HUF
Az utolsó évtized uj élő jogszabályai. Törvények, rendeletek és felsőbírósági határozatok. Köz-, büntető-, magán- , hitel- és perjog. III. köt. Magánjog. Szerk.: Dr. Szende Péter Pál. Magyar Törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1926, Grill Károly,XVII+1+655 p. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, Popper és Csasznik-kötés, két kijáró lappal.
15640.

Rufpreis:
2 000 HUF
15641.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. II. III. rész. Magánjogi törvények. Hitel-, kereskedelmi és iparügyi törvények. Bp.,1892, Athenaeum. Kiadói aranyozott Gottermayer egészvászon-kötésben, kopott. Hubay Kálmán tszéki albíró
15642.

Rufpreis:
2 400 HUF
15643.

Rufpreis:
1 200 HUF
Magyar Törvénytár. 1910. évi törvényczikkek. Jegyzetekkel ellátta: Dr. Márkus Dezső. Corpus Juris Hungarici. Bp., 1911., Franklin, VI+2+111 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, beragasztott kis jegyzetcsíkokkal.
15644.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF