Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1874, Ráth Mór. A hátrahagyott kéziratokból bővített emlék kiadás. Eötvös József fényképével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, aranyozott lapélekkel.