Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 322

Nemes Nagy Ágnes: Kettős világban. Versek. [Bp.], 1946, Új Hold,(Posner-ny.), 31+1 p. Első kiadás. A költő első megjelent kötete, amelyért Baumgarten-díjat kapott. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadásokkal, és egészen kis hiánnyal.   A szerző, Nemes Nagy Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas költő, műfordító által dedikált példány.
17271.

Nemes Nagy Ágnes: Kettős világban. Versek. [Bp.], 1946, "Új Hold",(Posner-ny.), 31+1 p. Első kiadás. A költő első megjelent kötete, amelyért Baumgarten-díjat kapott. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadásokkal, és egészen kis hiánnyal. A szerző, Nemes Nagy Ágnes (1922-1991) Kossuth-díjas költő, műfordító által dedikált példány.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
16
[Carl Gottlob Cramer (1758-1817) - Csery Péter (1778-1830)]: Antal, vagy egy szegény falutasnak a maga sorsával való megelégedésére. Szabadon fordította: Cseri Péter. Csery Péter író, a helytartótanács jegyzője, Carl Gottlob Cramer a korban népszerű haramia- és lovagregényíró művét dolgozta át. Kolosváratt, 1833., Burián Pál könyvtárosnál, 167 p. Második kiadás. Korabeli kopott félvászon-kötés, foltos.
17272.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Schiff Tivadar: I. Ferenc József és kora  Történelmi regény.] I., III. kötetek (2 db) Bécs és Prága, [1878-1880.] Ben­sin­ger Zsigmond. 1 t. [4] 540 p., 1 t. [4] 508 p. Szövegközti fametszetes képekkel illusztrálva. Nagyon ritka, Korabeli félvászon kötésben, javított kötéssel, egy két lap széle sérült.
17273.

Rufpreis:
8 000 HUF
Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Erster Band: Mathematik - Physik - Astronomie - Erdkunde. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1870),F. A. Brockhaus, 5 t +10 t.+12 t.+16 t. (Összesen 43 (fametszetű, acélmetszetű és litografált táblák) t.) Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, névbélyegzővel.
17274.

Rufpreis:
8 000 HUF
Eszter médium [Bőhm Mihályné Papp Eszter]: A kegyelem törvényvilága. Dedikált példány! Budapest, 1933, A Szellemi Buvárok Pesti Egyletének kiadása (Jupiter (Klein S.) Könyvnyomdája, Bp.), 142 p. + 5 t.: Bőhm Mihályné Papp Eszter (1933-1977) A spiritiszta irodalom kiemelkedő alakja. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben
17275.

Rufpreis:
6 000 HUF
17
Gracza György: A nevető Magyarország. I-II. köt. Egyetemes adomagyűjtemény két kötetben. Összeáll.: Gracza György. Bp.,1901,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+380 p.; 4+371 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, névbejegyzéssel, az I. köt. javított kötéssel, körbevágott.
17276.

Rufpreis:
6 000 HUF
17277.

Rufpreis:
8 000 HUF
Végső igazság. A legfőbb sziddhák mahámudrá tanításai. Szerk. és ford.: Dr. Hornok Sándor. H.n., 2003, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 230+1 p. Buddhizmus/zen. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17278.

Rufpreis:
4 000 HUF
Shakespeare összes művei. I-II. kötet. Bp., 1964, Európa, 1585+2 p. + 1445+2 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Ritka!
17279.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
17280.

Rufpreis:
8 000 HUF
17281.

Rufpreis:
8 000 HUF
Szenci Molnár Albert: Dictionarium Latonungaricum. Nürnberg. 1664. Bibluotheca Hungarica Antiqua XXV. Bp., 1990., MTA Irodalomtudományi Intézete. Fakszimile kiadás. Imre Mihály tanulmányával. Kiadói egészműbőr-kötés.
17282.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF