Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 299

A magyar festészet rejtőzködő csodái 2 kötete: A magyar festészet rejtőzködő csodái - Válogatás magyar magángyűjteményekből I. kötet. 1853-1919. Bp., 2004, Mű-Terem. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Mednyánszky László, Gulácsy Lajos, Márffy Ödön, Ziffer Sándor, Vaszary János, Galimberti Sándor, Dénes Valéria műveinek reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, magyar és angol nyelven, jó állapotban. + Virág Judit - Törő István: A magyar festészet rejtőzködő csodái - Válogatás magyar magángyűjteményekből II. 1920-1984. Bp., 2005, Mű-Terem Galéria. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Vaszary János, Batthyány Gyula, Aba-Novák Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Korniss Dezső, Barcsay Jenő, Anna Margit, Kondor Béla műveinek reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, magyar és angol nyelven, jó állapotban.
16612.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szalay Lajos. Bp., 2009 Kogart. KIadói papírkötésben
16613.

Rufpreis:
5 000 HUF
N. Pénze Éva-Sóváry Katalin: Sóváry János szobrászművész 1895-1966. hn., én., nyn. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16614.

Rufpreis:
5 000 HUF
Pérely Imre (szerk.): Magyar rajzoló művészek. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. Többek közt Scheiber Hugó, Bortnyik Sándor, Gulácsy Lajos, Kmetty János, Kozma Lajos, Molnár C. Pál illusztrációival. Több eredeti dúcról készült fametszettel (Jankó János, Kolozsváry Sándor, Kozma Lajos, Csabai Ékes Lajos, Vértes Marcell, Divéky József stb.), valamint egy-egy litográfiával (Gedő Lipót) és linómetszettel (Horváth Jenő). Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott és kissé foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
16615.

Rufpreis:
5 000 HUF
Urbányi János: A reklám kézikönyve.  . (Bp. 1930. Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete. Biró Miklós ny.). 184 l. A Bortnyik Sándor által tervezett eredeti borító mellékelve Későbbi félvászon kötésben
16616.

Rufpreis:
5 000 HUF
Rosch Gábor: Alpár Ignác építészete. Bp., 2005, Enciklopédia Kiadó. Nagyon gazdag színes, és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16617.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Elsässer Klaudia (szerk.) Nádler István... függőleges...Nádler István új képei. Ludwig Múzeum. 2008. április 11. - június 1. Bp., 2008, Ludwig Múzeum. 223 p. Nádler István festményeinek színes reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
16618.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Kozma Lajos:Budapesti Műhely Kozma Lajos kiadványa bútorterveivel.] (Bp.) [1913.] (Világosság ny.) [22] p. 7 egészoldalas képpel bRagasztott papír borítóval. Ritka!
16619.

Rufpreis:
4 000 HUF
50
16620.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Csontváry-Kosztka Tivadar, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Kmetty János, Patkó Károly, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Uitz Béla, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16621.

Rufpreis:
4 000 HUF
19
16622.

Rufpreis:
4 000 HUF
13
A holló jegyében. Fejezetek a Corvinák történetéből. Szerk.: Monok István. Bp.,2004,Corvina-Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (100/27.) példány.
16623.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF