Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 299

Mihalik Sándor: Szentpéteri József ötvösmester élete, önéletírása, művei. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. A címlapot és a betűdíszeket tervezte: Filo (Mihályfi Ernőné Fischer Ilona Filo (1910-1986.)) Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
16636.

Mihalik Sándor: Szentpéteri József ötvösmester élete, önéletírása, művei. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. A címlapot és a betűdíszeket tervezte: Filo (Mihályfi Ernőné Fischer Ilona 'Filo' (1910-1986.)) Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötésben.

Rufpreis:
3 000 HUF
Vágó József: Városokon keresztül. 103 képpel. Bp., 1930, Bíró Miklós, 1 (címkép) t.+193+1 p.+79 t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel, valamint nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Benne építészeti-várostörténeti érdekességeket tartalmazó fotókkal. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, de alapvetően jó állapotban.
16637.

Rufpreis:
2 000 HUF
1947 Zádor István (1882-1963): Az ujjáépülő Margithíd. Bp.,1947, Posner, 6 p. + 14 t. Zádor István 14 rajza. Kiadói papírkötés.
16638.

Rufpreis:
2 000 HUF
9
Barcsay Jenő: Forma és tér. Bp.,[1967], Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 2250 példányban.
16639.

Rufpreis:
1 800 HUF
9
Kincses Károly-Nádas Péter: Mai Manó fotográfiai. Szerk.: Kolta Magdolna. Bp., 2003, Ab Ovo kiadó-Magyar Fotográfiai Múzeum. Nagyon gazdag képanyaggal, Mai Manó fotóval illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.
16640.

Rufpreis:
2 000 HUF
10
Zórád Ernő: Egy vándorfestő ifjúságai. (1911-1951.) Bp.,[1990], Hét Torony. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
16641.

Rufpreis:
1 200 HUF
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 256 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, a borítón kis sérülésnyomokkal, a borítón kis kopásnyomokkal. Gyertyánffy Jenő Könyvtára címeres címkével és Gyertyánffy Jenő névbejegyzésével.
16642.

Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 256 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, a borítón kis sérülésnyomokkal, a borítón kis kopásnyomokkal. "Gyertyánffy Jenő Könyvtára" címeres címkével és Gyertyánffy Jenő névbejegyzésével.

Rufpreis:
2 000 HUF
Borsos Miklós szobrászművész kiállítása. A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által aláírt és dátumozott. Bp., 1957, Nemzeti Szalon. Kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóval.
16643.

Rufpreis:
1 400 HUF
Vadas József: A magyar art deco. Stílusok-Korszakok. Bp., 2005, Corvina. Nagyon gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
16644.

Rufpreis:
1 800 HUF
34
16645.

Rufpreis:
2 000 HUF
Boromisza Tibor önéletrajzi feljegyzései. Szerk., a kéziratokat gondozta és a bevezető tanulmányt írta: Török Katalin. Szentendre, 2011., Rectus. Kiadói papírkötés.
16646.

Rufpreis:
3 000 HUF
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czóbel Béla, Czigány Dezső, Kádár Béla, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Kmetty János, Jándi Dávid, Nagy Oszkár, Pittner Olivér műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16647.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF